Relacja i jej początek. Oczekiwania, emocje i przetrwanie etapu docierania – nasze doświadczenia

W tym filmie opowiadamy o tym, jak wyglądały nasze pierwsze chwile i jak rozwijał się nasz związek.

Następnie zastanawiamy się nad przewidywaniami dotyczącymi wspólnego życia. Czy jest sens, aby wyobrażać sobie wspólną codzienność?

Czy warto mieć oczekiwania?

Kolejnym tematem jest proces docierania się na początku związku – niełatwy, ale niezwykle ważny etap, który może zdecydować o dalszym kształtowaniu i trwałości relacji.

Zastanawiamy się również nad tym, co robić, gdy pojawia się problem z emocjami. Omawiamy sposoby radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi i podkreślamy wagę zdrowego zarządzania emocjami w związku.

Przechodzimy później do lżejszych tematów – rozmawiamy o humorze i śmiechu w związku, o tym, jak ważne są te elementy dla utrzymania zdrowej i pełnej radości relacji, choć w tym filmie dosłownie liźniemy temat ponieważ w innym materiale rozwijamy ten wątek nieco szerzej.

Następnie proponujemy interesujące ćwiczenie.

Wyobraź sobie partnera (choć i nie tylko) jako małego dziecka. Jak to wpływa na nasze podejście do drugiej osoby? Czy pozwala to zobaczyć partnera w nowym świetle?

Poruszamy także temat pamięci o stosowaniu skutecznych metod radzenia sobie w związku. Czasem zapominamy o nich w chwilach kryzysu – jaką można wyciągnąć z tego lekcję?

Nawiązujemy do takich pojęć jak dojrzałość emocjonalna, bycie obecnym w tu i teraz oraz pracy nad sobą. Jak te elementy wpływają na naszą relację?

Zaradność w życiu to kolejny temat, który poruszamy. Jakie umiejętności są potrzebne, aby skutecznie poradzić sobie z różnymi sytuacjami?

Dla rodziców i ich dzieci, które wchodzą w dorosłe życie, mamy również radę.

W końcowej części filmu skupiamy się na wdzięczności – zarówno za zaangażowanie drugiej osoby, jak i za siebie samego. Podkreślamy wagę doceniania tego, co umiemy i co osiągnęliśmy.

Na zakończenie wyjaśniamy, dlaczego stworzyliśmy projekt “Partner – Life Love Light” oraz jaki to ma związek z omawianym tematem w tym filmie.

Pozdrawiamy Asia i Michał

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *