Malarstwo Intuicyjne

Malarstwo Intuicyjne

Malarstwo bardzo często kojarzy nam się z krajobrazami, martwą naturą lub portretem. Wszystko to są obrazy, przedstawiające rzeczywistość lub wyobraźnię autora.

Co jednak kiedy mamy namalować swoje emocje, pragnienia lub zmartwienia ?

Joanna Piotrowska Ratajczyk

Gdyby nasze emocje były tylko kolorem,
świat byłby wielobarwnym motylem,
mieniącym się jak diament w słońcu.
Barwa przenika jedna w drugą,
tworząc piękny wachlarz tęczowej mgiełki.
Nie ma w niej złych kolorów, każdy ze sobą współgra
lub kontrastuje, tworząc głębię i przestrzeń.
Emocje są kolorowym wyrazem samego siebie.
Pozwólmy sobie na poznawanie własnych
kolorów swojego życia.
Przyjmujmy każdą barwę z miłością i akceptacją.
Pozwólmy rozbłysnąć tęczy naszych uczuć.

Malowanie intuicyjne jest to wyrażanie nas samych, naszego wewnętrznego ja, naszych emocji i odczuć, wszystkiego tego, co jest w nas w formie namalowanego obrazu. W momencie, kiedy siadamy przed płótnem i zaczynamy pierwsze ruchy pędzlem, pojawiają się odczucia, których nie byliśmy wcześniej świadomi. Nagle zdajemy sobie sprawę, że jakaś sytuacja w życiu, która wydawała nam się nieistotna, na płótnie pojawia się  jako coś ważnego.

Praca z obrazem intuicyjnym pozwala nam lepiej poznać samego siebie i zrozumieć, co jest  dla nas ważne.

Jest to praca z naszą wewnętrzną prawdą. Rozbudzamy w sobie kreatywność i malujemy z poziomu serca. W malarstwie intuicyjnym wszystko jest poprawne. Nie ma tu przestrzeni na ocenianie. Każdy wyraz samego siebie jest doskonały.

Malowanie intuicyjne możemy wykorzystać jako narzędzie do pracy z intencją.

Ja maluję obrazy dla drugiej osoby z intencją tego, co jest na ten moment dla niej najbardziej potrzebne, aby jej życie wypełniło się miłością i radością. Kiedy zaczynam malować i pozwalam mojej intuicji na prowadzenie mnie, powstaje obraz pełen piękna. Mój dar odczuwania drugiego człowieka sprawia, że informacja o tym, co ma być na obrazie pojawia się spontanicznie podczas procesu tworzenia.

Możemy malowanie intuicyjne wykorzystać do pracy z własnymi marzeniami lub wizualizacją wydarzeń, które chcielibyśmy, aby zaistniały w naszym życiu. Jest to bardzo ciekawa praktyka.

Po pierwsze określamy co jest naszym prawdziwym marzeniem.

Podczas malowania może się okazać, że marzenie, które wydawało się dla nas ważnym elementem okazuje się, że nie jest nasze lub nie tak ważne jak nam się wcześniej wydawało. W takiej sytuacji na pierwszy plan wyłania się nasze prawdziwe, najgłębsze pragnienie.

Naszym marzeniem może być np. zdobycie nowej pracy, kupienie domu, nowego samochodu, podróż zagraniczna, małżeństwo lub urodzenie dziecka.

Podczas malowania okazuje się, że prawdziwym pragnieniem z serca jest tak naprawdę nie ta rodzina, nie to dziecko ani dom, tylko jakiś stan emocjonalny, który jest z tym związany. Okazuje się, że potrzebujemy dużo więcej miłości w naszym życiu lub spokoju wewnętrznego i to właśnie się pojawia na naszym obrazie.

Po drugie podczas pracy z obrazem przeżywamy swoje marzenie i namacalnie go doświadczamy. Nadajemy mu kształt, kolor i formę. Towarzyszy nam poczucie spełnienia się tego pragnienia w czasie dokonanym, co ma ogromny wpływ na zamanifestowanie się go w naszej przestrzeni materialnej. Taki obraz pracuje dla nas jako samospełniające się marzenie.

Galeria obrazów

Zapraszam Ciebie do mojego świata. Jest w nim kolorowo, radośnie, spontanicznie i magicznie. Wszystko płynie w poczuciu lekkości, wolności, harmonii i miłości. To mój malarski świat obrazów.

Galeria filmów

Filmy z plenerów malarskich, pokazujące jak powstają obrazy z pasją i miłością płynącą prosto z serca, z wielką radością do życia i kreacją wewnętrznego dziecka. Filmy z wernisaży malarskich, wywiady i inne wydarzenia. Dzielę się z Wami moją wrażliwością i zachęcam do życia w zgodzie z głosem swojego serca.