O mnie

Życie to sztuka kochania się z życiem.

Wszystko zaczęło się od wewnętrznej potrzeby zmiany czegoś w moim życiu. Poszukiwałam swojej wewnętrznej drogi. W moim życiu pojawiły się wspaniałe osoby, dzięki którym spojrzałam z innej, nowej perspektywy na własne życie. Zaczęłam uczestniczyć w różnych warsztatach. Na początku było to związane z rozwojem osobistym, później zaczęłam zagłębiać się w świat duchowy.

Pewnego pochmurnego dnia usiadłam sobie w ciszy, zamknęłam oczy i zatopiłam się w chwili relaksu. Przed oczami pojawił mi się obraz. Zobaczyłam siebie malującą w tańcu, w pełnej ekspresji ruchu. Farby tryskały na wszystkie strony tworząc nieokreślone formy. Poczułam w sercu ogromne szczęście, a na ustach sam rysował się uśmiech. Tego dnia wiedziałam, że to jest właśnie to za czym mam podążać. Kilka dni po tej sytuacji, szukając ciekawego filmu na wspólny wieczór z mężem, natrafiłam na stronę poświęconą Vedic Art. Ogarnęła mnie radość, kiedy zobaczyłam, że jest ściśle powiązane z malowaniem intuicyjnym i emocjonalnym. Następnego dnia zapisałam się na warsztaty malarskie. Skończyłam pierwszy stopień, później drugi. Pozwoliło mi to zajrzeć jeszcze głębiej w samą siebie. Były to cudowne warsztaty, które gorąco polecam, nawet tym, którzy nigdy nie malowali. Różniły się one od mojej wizji.

W Vedic Art maluje się w ciszy, zanurzonym w swojej głębi. Ja widziałam siebie w ruchu, w tańcu przy muzyce. Postanowiłam stworzyć własny rodzaj wyrażania siebie, łącząc wszystko to, co kocham,czyli: muzykę, taniec, malowanie, kolory, piękne widoki, podróże, miłość, uśmiech, duchowość i rozwój w jedną, splecioną całość.

Kocham siebie, moje życie oraz otaczający mnie świat. Uwielbiam się rozwijać i wzrastać ku wyżynom jedynej i bezwarunkowej miłości. Rozwój to proces. Widzę jak każdego dnia zmienia się moje postrzeganie.  Zmieniam się ja, zmienia się moje otoczenie oraz moje życie, nabierając nowego znaczenia. Wiele pozytywnych i wspaniałych rzeczy doświadczyłam, dzięki temu. Zaczęłam spełniać moje marzenia. Dzisiaj mieszkam na Teneryfie. Codziennie delektuję się słońcem, pięknymi krajobrazami, śpiewem ptaków i czuję wdzięczność za każdą chwilę mojego życia.

Moje osiągnięcia jeszcze bardziej mnie budują i uświadamiają, że wszystko o czym marzę jest w zasięgu mojej ręki.

Dzisiaj wiem, że każda czynność, którą wykonujemy to określona energia, która wpływa na nas samych oraz otaczający nas świat. Pragnę dołożyć do naszej wspólnej przestrzeni pozytywną cegiełkę, pełną optymizmu i miłości. Chcę zarażać Was swoim szczęściem oraz inspirować do podążania za wewnętrznym głosem serca.

Joanna Piotrowska Ratajczyk

Projekt "Partner - Life Love Light"

Od 1 maja 2023 roku wraz z moim mężem Michałem stworzyliśmy projekt “Partner – Life Love Light”, gdzie dzielimy się naszą pasją do tworzenia harmonijnych relacji partnerskich i osobistego rozwoju. Naszym celem jest pomóc ludziom odkryć tajniki szczęśliwego życia, zarówno indywidualnie, jak i w związku.

W oparciu o nasze własne doświadczenia, szkolenia i przemyślenia chcemy inspirować i motywować Was do podejmowania świadomych działań, które wpłyną pozytywnie na Wasze życie i relacje z bliskimi. Jesteśmy obecni na YouTube, Facebooku, Instagramie i na naszym blogu, gdzie udostępniamy różne treści.

Choć nie mamy formalnego wykształcenia w dziedzinie relacji, nasze doświadczenia oraz pozytywne opinie znajomych sprawiają, że jesteśmy dla wielu źródłem wiedzy i inspiracji. Promujemy wartości takie jak uczciwość, prawda, samorozwój, duchowość, dbałość o siebie i partnera, a także komunikację i miłość.

Zapraszamy Was do dołączenia do naszej społeczności i odkrycia, jak razem z nami możecie zbudować życie pełne radości, miłości i harmonii! Jeśli jesteś zainteresowany, odwiedź zakładkę “Projekt Partner” oraz naszego bloga i zacznij swoją przygodę z nami!

Partner - Life Love Light

“Mylisz się myśląc, że wszystko, co chcesz osiągnąć, zaprowadzi cię do miejsca, gdzie nie będziesz musiał nic więcej robić. Nigdy nie nadejdzie czas, kiedy będziesz mógł powiedzieć: “Teraz to już koniec, nie ma nic więcej do zrobienia”. Jeśli tak myślisz, to jesteś skamieniały, próbując wszystko złapać i później to utrzymać”

“Z drugiej strony, jeśli podejmujesz życiowe wyzwania, masz odwagę iść naprzód, zmieniać rzeczy, egzaminować siebie, nie przywiązywać się do rzeczy, zawsze starać się działać lepiej i osiągać więcej, wtedy naprawde zrozumiesz, o co chodzi w tym życiu. Zamiast kurczowego trzymania się życia, będziesz je czuć i ono zacznie w tobie żyć. W ten sposób popłyniesz strumieniem życia, krok po kroku zaczniesz je rozumieć. Wtedy wkroczysz na drogę – drogę Światła, którą stopniowo będziesz mógł odkrywać.”

Tekst pochodzi z książek “Mądrość Mistrza Morii”