WDZIĘCZNA OSOBA

MAGICZNE ELIMINOWANIE NEGATYWNYCH SYTUACJI

Wdzięczna osoba, jest wypełniona radością za dar życia.

DZIEŃ 6

Czy chodzi o kłopoty osobiste albo finansowe, o brak zdrowia albo o problemy w pracy, negatywne sytuacje powstają z powodu długotrwałego braku wdzięczności. Jeśli nie jesteśmy wdzięczni za wszystkie rzeczy w naszym życiu, mimo woli ich nie doceniamy. Przyjmowanie czegoś za rzecz oczywistą jest główną przyczyną negatywnych sytuacji, ponieważ kiedy uważamy, że coś nam się należy, nie dziękujemy, wskutek czego w naszym życiu przestaje działać magia.

Czy jesteś wdzięczna za zdrowie, kiedy Ci służy? A może zwracasz uwagę ba swoje zdrowie tylko wtedy, gdy Twoje ciało choruje albo gdy odniosłaś jakieś obrażenie?

Czy jesteś wdzięczna za swoją pracę każdego dnia, czy doceniasz ją tylko wtedy, gdy słyszysz, że zanosi się na zwolnienie?

Czy jesteś wdzięczna za swoje zarobki za każdym razem, gdy je otrzymujesz, czy może przyjmujesz swoją wypłatę za rzecz oczywistą?

Czy jesteś wdzięczna za swoich ukochanych, gdy wszystko dobrze się układ, czy może rozmawiasz o nich z innymi tylko wtedy, gdy pojawiają się problemy?

Czy jesteś wdzięczna, kiedy Twój samochód dobrze się sprawia? Czy myślisz o swoim samochodzie tylko wtedy, gdy się psuje?

Czy codziennie jesteś wdzięczna za to, że żyjesz? A może traktujesz życie jak coś oczywistego?

Przyjmowanie czegoś za rzecz oczywistą kończy się narzekaniem, negatywnymi myślami i słowami. Zatem, kiedy się skarżysz, według prawa przyciągania musisz przyciągnąć do swojego życia więcej powodów do skarg!
Jeśli narzekasz na pogodę, korki na drodze, swojego szefa, męża, swoją rodzinę, przyjaciółkę, obcą osobę, czekanie w kolejkach, rachunki, sytuację gospodarczą, cenę czegoś albo usługi jakiejś firmy, nie jesteś wdzięczna i za każdą skargą coraz bardziej odsuwasz swoje wymarzone życie.

Najpierw, choć może to być trudne, musisz znaleźć w negatywnej sytuacji coś, za co możesz być wdzięczna.

Nieważne, jak jest źle, zawsze możesz znaleźć jakiś powód do wdzięczności, zwłaszcza gdy wiesz, że Twoja wdzięczność w magiczny sposób przemieni wszystkie negatywne okoliczności.

Walt Disney zademonstrował tę magiczną moc w “Pollyannie”, a tysiąc lat wcześniej Budda powiedział, w jaki sposób używać tej samej magicznej mocy:

“Powstańmy i bądźmy wdzięczni, bo jeśli nie nauczyliśmy się dzisiaj dużo, to przynajmniej nauczyliśmy się trochę, a jeśli nie nauczyliśmy się wcale, to przynajmniej nie zachorowaliśmy, a jeśli zachorowaliśmy, to przynajmniej nie umarliśmy. Tak więc bądźmy wdzięczni”Gautama Budda (ok. 563-483 p.n.e.)

Niech słowa Buddy staną się dla Ciebie inspiracją, gdy będziesz dzisiaj rozpatrywać wybrany problem albo negatywną sytuację w swoim życiu, w której chcesz spowodować korzystną zmianę i doszukać się w niej dziesięciu rzeczy, za które możesz być wdzięczna. Wiem, że rozpoczęcie tego ćwiczenia może być wyzwaniem, ale Budda pokazuje, w jaki sposób należy to zrobić.Sporządź listę na komputerze albo w swoim dzienniku wdzięczności.

Na przykład:

Twoim problemem może być brak pracy i pomimo wysiłku wciąż jesteś bezrobotna. Aby magicznie zmienić tę sytuację, musisz wykonać ćwiczenie wdzięczności, koncentrując się na tej sytuacji. Oto, co na przykład możesz powiedzieć:

 • 1. Jestem wdzięczna, że w tym okresie miałam więcej czasu dla mojej rodziny.
 • 2. Jestem wdzięczna, że moje życie jest bardziej uporządkowane z powodu dodatkowego czasu.
 • 3. Jestem wdzięczna, że przez większość życia miałam pracę i jestem doświadczona.
 • 4. Jestem naprawdę wdzięczna, że jestem bez pracy pierwszy raz w życiu.
 • 5. Jestem wdzięczna, że są miejsca pracy i codziennie pojawia się ich więcej.
 • 6. Jestem wdzięczna za wszystko, czego się nauczyłam, starając się o pracę i chodząc na rozmowy kwalifikacyjne.
 • 7. Jestem wdzięczna, że zdrowie mi dopisuje i mogę pracować.
 • 8. Jestem wdzięczna za słowa otuchy i wsparcia ze stron rodziny.
 • 9. Jestem wdzięczna za odpoczynek, który miałam, bo naprawdę był mi potrzebny.
 • 10. Jestem wdzięczna, bo dzięki utracie pracy zrozumiałam, jak wiele dla mnie znaczy jej posiadanie. Do tej pory nie zdawałam sobie z tego sprawy.

Wdzięczność osoby bezrobotnej przyciągnie odmienne okoliczności i jej obecna sytuacja ulegnie magicznej zmianie. Moc wdzięczności jest większa niż każda negatywna sytuacja i istnieją nieograniczone sposoby, w jakie negatywna sytuacja może się zmienić. Wystarczy praktykować wdzięczność i patrzeć, jak dzieje się magia!

Weźmy kolejny przykład:

złe stosunki między ojcem i synem. Syn czuje, że bez względu na to, jak dobrze się stara, ojciec nigdy nie jest zadowolony.

 • 1. Jestem wdzięczny, że mam naprawdę dobre stosunki z większością osób w moim życiu.
 • 2. Jestem wdzięczny mojemu ojcu za jego ciężką pracę, bo dzięki temu mogłem zdobyć wykształcenie, jakiego on nie miał.
 • 3. Jestem wdzięczny mojemu ojcu za utrzymanie naszej rodziny przez moje całe dzieciństwo, ponieważ wtedy nie miałem pojęcia, ile ciężkiej pracy i pieniędzy wymagało utrzymanie naszej rodziny.
 • 4. Jestem wdzięczny mojemu ojcu za to, że w każdą sobotę zabierał mnie na mecz koszykówki, gdy byłem dzieckiem.
 • 5.Jestem wdzięczny, że ostatnio mój ojciec nie jest wobec mnie równie surowy jak w przeszłości.
 • 6. Jestem wdzięczny, że mój ojciec się o mnie troszczy, ponieważ nie byłby surowy, gdyby mu na mnie nie zależało.
 • 7. Jestem wdzięczny, że dzięki moim stosunkom z ojcem nauczyłem się współczuć i mam większe zrozumienie dla moich dzieci.
 • 8. Jestem wdzięczny mojemu ojcu za o, że mi pokazał, jak ważna jest zachęta w wychowywaniu szczęśliwych, pewnych siebie dzieci.
 • 9. Jestem naprawdę wdzięczny, kiedy śmieję się razem z moim ojcem. Niektórzy nigdy tego nie robili, bo nie mają ojca. Ci, który stracili swojego ojca, nigdy nie będą mieć okazji się z nim śmiać.
 • 10. Jestem szczerze wdzięczny, że mam ojca, ponieważ wśród ciężkich chwil zdarzały się też dobre i czeka nas więcej wspólnych dobrych chwil.

Pamiętaj, możesz poznać, że Twoja wdzięczność działa, po tym co czujesz.

Po ćwiczeniu wdzięczności Twoje odczucia dotyczące danej sytuacji powinny ulec znacznej poprawie. Pierwszym dowodem działania magicznej siły wdzięczności jest poprawa samopoczucia, więc kiedy poczujesz się lepiej, będziesz wiedziała, że sytuacja się zmieni. Chcąc rozwiązać jakąś negatywną sytuację, koncentruj na niej swoją wdzięczność, aż poczujesz się wewnętrznie lepiej, a potem zobaczysz, jak magia czyni cuda w zewnętrznym świecie.

Sporządzając pisemną listę, dopilnuj, żeby wymienić każdą z dziesięciu rzeczy, za które jesteś wdzięczna, a następujący sposób:

 • Jestem taka wdzięczna za…………
 • Jestem naprawdę wdzięczna za……….

I dokończ, pisząc, za co jesteś wdzięczna.

Kiedy wymienisz dziesięć rzeczy, za które jesteś wdzięczna, zakończ ćwiczenie Magiczne Eliminowanie Negatywnych Sytuacji, pisząc:

“Dziękuję, dziękuję, dziękuję za idealne rozwiązanie.”

I dzisiaj sprawdź, czy uda Ci się przeżyć jeden dzień bez mówienia czegoś negatywnego. To może być trudne, ale dzięki temu przekonasz się, czy możesz to robić przez jeden dzień. Jest ku temu ważny powód, ponieważ większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak często wypowiada się negatywnie. Całodzienne zwracanie uwagi na to, co mówisz, da Ci o tym pojęcie. Pamiętaj, że negatywne uczucia i narzekanie sprowadzają więcej tego samego, a jeśli będziesz uważać, co mówisz, możesz w każdej chwili umilknąć i zadecydować, czy chcesz ponosić konsekwencje tego, co chciałaś powiedzieć.

Oto magiczne koło ratunkowe, którego możesz użyć, jeśli zauważysz, że myślisz albo mówisz coś negatywnego. Natychmiast przestań to robić i powiedz:

“Ale muszę przyznać, że jestem naprawdę wdzięczna za…….”

ĆWICZENIE NUMER 6

 • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
 • 2. Wybierz jedną negatywną sytuację albo problem, na którego rozwiązaniu najbardziej Ci zależy.
 • 3. Znajdź w tej sytuacji dziesięć rzeczy, za które jesteś wdzięczna.
 • 4. Na końcu listy napisz:”Dziękuję, dziękuję, dziękuję za idealne rozwiązanie.”
 • 5. Dzisiaj sprawdź, czy uda Ci się przeżyć jeden dzień bez mówienia czegoś negatywnego. Jeśli zauważysz, że myślisz albo mówisz coś negatywnego, użyj magicznego koła ratunkowego. Natychmiast przestań i powiedz:”Ale muszę przyznać, że jestem naprawdę wdzięczna za…….”
 • 6. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Ps.Praktykowanie wdzięczności nie polega tylko na tym, żeby podziękować i siedzieć z założonymi rękoma i czekać na cud. Należy nadal działać i przede wszystkim działać !!! Chodzi o to aby nasze działania były naładowane wdzięcznością.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *