PRACA JAK MARZENIE

DZIEŃ 8
PRACA JAK MARZENIE

Aby przyciągnąć sukces w pracy albo zwiększyć liczbę dobrodziejstw, takich jak okazje, awans, pieniądze, genialne pomysły, inspiracje i uznanie, należy być wdzięcznym za pracę. Im więcej masz w sobie wdzięczności, tym więcej będziesz miała powodów, żeby być wdzięczną! A jak z pewnością już zdajesz sobie sprawę, chcąc zyskać więcej w swoim życiu, musisz być wdzięczna za to, co masz.

Gdy będziesz wdzięczna za swoją pracę, automatycznie będziesz bardziej się jej poświęcać, a nawet zyskasz w zamian więcej pieniędzy i praca zagwarantuje Ci sukces. Jeśli nie będziesz wdzięczna za swoją pracę, automatycznie będziesz dawać z siebie mniej. Dając mniej, zmniejszasz to, co do Ciebie wraca i w konsekwencji praca nigdy nie będzie sprawiać Ci przyjemności, nigdy nie dasz więcej niż musisz, co spowoduje stagnację i w końcu pogorszenie, a to może doprowadzić do utraty pracy. Pamiętaj, że tym, którzy nie mają wdzięczności, zostanie odebrane nawet to, co mają.

Jeśli jesteś właścicielką firmy, jej wartość będzie wzrastać albo maleć zgodnie z Twoją wdzięcznością. Im bardziej będziesz wdzięczna za swoją firmę, swoich klientów i swoich pracowników, tym prężniej firma będzie się rozwijać. Kiedy właściciele przestają być wdzięczni i zastępują wdzięczność martwieniem się, interesy idą gorzej.

Jeśli jesteś matką i Twoja praca polega na opiekowaniu się dziećmi i prowadzeniem domu, wyszukaj rzeczy, za które powinnaś być wdzięczna. Wychowywanie dziecka jest często jednorazową okazją w życiu i kiedy będziesz wdzięczna za ten czas, przyciągniesz więcej wsparcia, większą pomoc, więcej pięknych chwil i więcej szczęścia.

Powinnaś uwielbiać swoją pracę i sama myśl o niej powinna być ekscytująca i nie wolno Ci poprzestać na małym. Jeśli Twoja obecna praca nie budzi takich uczuć albo jeśli nie jest to Twoja wymarzona praca, sposobem na dostanie wymarzonej pracy jest przede wszystkim wdzięczność za tę, którą masz.

Dzisiaj wyobrazisz sobie, że masz niewidzialnego kierownika, którego zadanie będzie polegało na prowadzeniu rejestru Twoich myśli i uczuć dotyczących pracy. Wyobraź sobie, że Twój kierownik będzie dzisiaj za Tobą chodzić z piórem i notesem w ręce. Za każdym razem, gdy znajdziesz w swojej pracy coś, za co powinnaś być wdzięczna, Twój kierownik sporządzi notatkę. Twoje zadanie polega na znalezieniu jak największej liczby rzeczy, za które jesteś wdzięczna, żeby pod koniec dnia Twój kierownik miał długą listę Twojej wdzięczności. Im dłuższa będzie lista, tym więcej magii Twój niewidzialny kierownik przyciągnie do Twoich zarobków, sukcesów zawodowych, okazji, zadowolenia i satysfakcji.

Pomyśl o wszystkich rzeczach, za które możesz być wdzięczna w swojej pracy. Na początek pomyśl o tym, że naprawdę masz pracę! Pomyśl o tym, ilu jest bezrobotnych, którzy oddaliby wszystko, żeby mieć pracę. Pomyśl o pozwalającym zaoszczędzić czas sprzęcie, którego używasz, takim jak telefony, drukarki, komputery. Pomyśl o możliwości korzystania z internetu. Pomyśl o ludziach, którzy ułatwiają Ci pracę, takich jak recepcjonistki, asystenci, portierzy i dostawcy. Pomyśl o tym, jak dobrze się czujesz, gdy dostajesz wypłatę i pomyśl o ulubionych aspektach swojej pracy, które sprawiają Ci prawdziwą przyjemność.

Poproś swojego niewidzialnego pomocnika o sporządzenie notatki za każdym razem, gdy znajdziesz coś, za co jesteś wdzięczna, mówiąc:

“Jestem taka wdzięczna za……..”

Im większą głębię Twojego uczucia wdzięczności dostrzeże kierownik, tym prędzej zacznie sprawiać, że w Twojej pracy zadziała magia i tym więcej magii powstanie. Jest możliwe, że w ciągu jednego dnia wytworzysz tak wielką wdzięczność za swoją pracę, że zobaczysz natychmiastową poprawę sytuacji. Szczęśliwe zmiany nie dzieją się przez przypadek. Są po prostu skutkiem działania magicznej siły wdzięczności!

ĆWICZENIE NUMER 8

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Dzisiaj w pracy wyobraź sobie, że towarzyszy Ci niewidzialny kierownik, który sporządza notatki za każdym razem, gdy znajdziesz coś, za co jesteś wdzięczna. Twoje dzisiejsze zadanie polega na wyszukaniu jak największej ilości rzeczy, za które możesz być wdzięczna.
  • 3. Każ swojemu kierownikowi sporządzać notatkę za każdym razem, gdy znajdziesz coś, za co jesteś wdzięczna, mówiąc: “Jestem taka wdzięczna za…..” i postaraj się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 4. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *