PAMIĘTAJ O MAGII

DZIEŃ 28 PAMIĘTAJ O MAGII

“0 to chodzi z magią. Musisz wiedzieć, że magia wciąż tu jest, wszędzie wokół nas, bo inaczej po prostu pozostanie dla Ciebie niewidzialna” CHARLES DE LINT

Każdy dzień jest jedyny w swoim rodzaju; nie ma ani jednego dnia, który byłby taki sam jak pozostałe. Dobre rzeczy, które zdarzają się każdego dnia, zawsze są inne i zawsze się zmieniają, i dlatego, gdy pamiętasz o magii, wymieniając wczorajsze dobrodziejstwa, bez względu ile razy to zrobisz, za każdym razem będą inne. To tylko jeden z powodów, z jakich ćwiczenie Pamiętaj o Magii ma największą moc utrzymania magii wdzięczności w Twoim życiu. Bez względu na to, jakie obecnie są Twoje pragnienia albo jakie pragnienia będziesz miała w przyszłości, to magiczne ćwiczenie pozostanie najpotężniejszym ze wszystkich przez całe Twoje życie.

Najłatwiejszy sposób na przypomnienie sobie wczorajszych dobrodziejstw polega na przebiegnięciu w myśli całego dnia, zaczynając od samego rana, kiedy się zbudziłaś – wspominaj główne wypadki przedpołudnia, popołudnia i wieczoru, aż dojdziesz do momentu, kiedy położyłaś się do łóżka. Przypominanie sobie wczorajszych dobrodziejstw powinno przebiegać bez wysiłku; po prostu przyglądasz się wypadkom dnia wczorajszego i w trakcie tego procesu dobrodziejstwa będą wyskakiwać na powierzchnię Twojego umysłu.

Możesz rozpocząć to magiczne ćwiczenie, zadając sobie pytanie: 

Co dobrego wydarzyło się wczoraj?

Za każdym razem, gdy zadajesz pytanie, Twój umysł natychmiast zaczyna poszukiwać odpowiedzi. Czy usłyszałaś jakieś wspaniałe wiadomości? Czy magicznie otrzymałaś albo spełniłaś jedno ze swoich pragnień? Czy magicznie dostałaś niespodziewane pieniądze? Czy czułaś się wyjątkowo szczęśliwa? Czy odezwała się do Ciebie przyjaciółka, która od dawna nie dawała znaku życia? Czy coś Ci się wyjątkowo udało? Czy odebrałaś jakiś cudowny telefon albo e-mail? Czy ktoś Ci pomógł rozwiązać jakiś problem? Czy Ty komuś pomogłaś? Czy ukończyłaś jakiś projekt albo rozpoczęłaś nowy i byłaś w tego powodu podekscytowana? Czy jadłaś swoją ulubiona potrawę albo obejrzałaś nadzwyczajny film?

Nie zapominaj o magii i sporządź w komputerze albo w dzienniku listę wczorajszych dobrodziejstw. Mogą to być drobiazgi albo ważne rzeczy, ponieważ nie chodzi o wielkość dobrodziejstw, ale o to, ile ich znalazłaś i jaka wdzięczność czułaś za każde z nich. Gdy sobie każde przypomnisz i zanotujesz, po prostu bądź wdzięczna i wypowiedz magiczne słowo “dziękuję”.

W niektóre dni wypisuj dobrodziejstwa, a w inne przypominaj je sobie i wypowiadaj na głos albo w myśli. Możesz sporządzać szybką listę dobrodziejstw albo bardziej szczegółową, dlaczego jesteś wdzięczna za każde z nich. Liczba dobrodziejstw do znalezienia w dniu wczorajszym nie jest ustalona, ponieważ każdy dzień jest inny.

ĆWICZENIE NUMER 28

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Pamiętaj o magii, wyliczając i zapisując dobrodziejstwa dnia wczorajszego. Zadaj sobie pytanie: Co dobrego wydarzyło się wczoraj? Przyglądaj się wypadkom dnia wczorajszego, aż poczujesz satysfakcje, że przypomniałaś sobie i zapisałaś wszystkie dobrodziejstwa doznane tego dnia.
  • 3. Przypominając sobie każde dobrodziejstwo, wypowiedz w myśli magiczne słowo “dziękuję”, za każde z nich.
  • 4. Od jutra możesz wykonywać to ćwiczenie w formie pisemnej albo wymieniając dobrodziejstwa na głos lub w myśli. Możesz sporządzić szybką listę wczorajszych rzeczy, za które jesteś wdzięczna, albo sporządzić listę bardziej szczegółową i powiedzieć, dlaczego jesteś wdzięczna. 
  • 5. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Jutro umieszczę kolejny wpis – podsumowanie.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *