MAGNES PIENIĘDZY

DZIEŃ 9
MAGNES PIENIĘDZY

“Tylko dzięki wdzięczności życie staj się bogate.” Dietrich Bonhoeffer

Wdzięczność jest bogactwem, a narzekanie ubóstwem. To złota zasada Twojego całego życia, czy chodzi o Twoje zdrowie, pracę, związki czy pieniądze. Im bardziej jesteś wdzięczna za pieniądze, które masz, nawet jeśli nie masz ich zbyt, tym większe bogactwo otrzymasz. A im bardziej narzekasz na pieniądze, tym biedniejsza się stajesz.

Dzisiejsze ćwiczenie magiczne obraca jeden z największych powodów narzekania ludzi na pieniądze w akt wdzięczności.

Ma więc podwójną moc zmiany okoliczności, w jakich dostajesz pieniądze. Będziesz zastępować narzekanie, które czyni Cię biedniejszą, wdzięcznością magicznie przysparzającą bogactwa.

Większość ludzi jest daleka od przyznania się, że narzeka na pieniądze, ale jeśli ktoś na kłopoty finansowe, robi to, nie zdając sobie sprawy. Narzekać można nie tylko na głos, ale także w myślach, a większość ludzi nie jest świadoma wielu swoich myśli. Wszelkie myśli albo słowa wyrażające utyskiwanie, zazdrość czy zmartwienie z powodu pieniędzy dosłownie tworzą biedę. I oczywiście największe skargi płyną, gdy trzeba coś zapłacić.

Jeśli nie masz dość pieniędzy, uiszczenie opłat może być jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia. Możesz mieć wrażenie, że strumień rachunków jest większy niż strumień pieniędzy na opłaty. Ale jeśli skarżysz się na swoje rachunki, wtedy tym, co naprawdę robisz, jest narzekanie na pieniądze, a narzekanie sprawi, że Twoja sytuacja materialna nie ulegnie poprawie.

Jeśli masz za mało pieniędzy, ostatnią rzeczą, jaką normalnie robisz, jest odczuwanie wdzięczności za rachunki, ale w rzeczywistości właśnie to musisz robić, żeby otrzymać w życiu więcej pieniędzy. Chcąc wieść bogate życie, musisz być wdzięczna za wszystko, co ma związek z pieniędzmi, a żałowanie pieniędzy na rachunki zdecydowanie nie jest wdzięcznością. Musisz zrobić coś dokładnie przeciwnego, czyli być wdzięczna za towary czy usługi, które otrzymałaś od wystawców rachunku. Jest to bardzo łatwe i ogromnie wpływa na ilość pieniędzy w Twoim życiu. Dosłownie staniesz się magnesem na pieniądze!

Aby być wdzięczną za rachunki, zastanów się jakie korzyści odniosłaś z danych usług czy towarów.

Jeśli masz zapłacić za czynsz albo spłacić hipotekę, bądź wdzięczna, że masz gdzie mieszkać. W jakiej byłabyś sytuacji, gdyby jedynym sposobem na zamieszkanie w domu było oszczędzanie pieniędzy i zapłacenie za niego gotówką? Albo gdyby nie było czegoś takiego jak instytucje kredytowe i mieszkania do wynajęcia? Większość z nas mieszkałaby na ulicach, dlatego bądź wdzięczna instytucjom kredytowym albo właścicielom wynajętego domu czy mieszkania, ponieważ dzięki nim masz dach nad głową.

Jeśli płacisz rachunki za gaz albo prąd, pomyśl o ogrzewaniu albo chłodzeniu, jakie otrzymałaś, o gorących prysznicach i o każdym urządzeniu, którego mogłaś używać dzięki tej usłudze. Jeśli płacisz za telefon albo za internet, wyobraź sobie, jak trudne byłoby Twoje życie, gdybyś musiała pokonywać ogromne odległości, żeby móc porozmawiać z daną osoba. Pomyśl, ile razy mogłaś dzwonić do rodziny i przyjaciół, wysyłać i odbierać e-maile albo błyskawicznie uzyskać potrzebne Ci informacje przez internet dzięki dostawcom tych usług. Wszystkie te nadzwyczajne usługi masz w zasięgu reki, i bądź też wdzięczna, że firmy Ci zaufały, dostarczając swoje usługi zanim za nie zapłaciłaś.

Odkąd odkryłam fenomenalną moc wdzięczności, piszę magiczne słowa ,

“Dziękuje – zapłacone”

na każdym rachunku, gdy go realizuje, i nigdy nie pominęłam ani jednego. Z początku, kiedy nie miałam pieniędzy na uregulowanie jakiejś opłaty, używałam magicznej siły wdzięczności i pisałam na rachunku: “Dziękuje za pieniądze”. Później, kiedy miałam pieniądze, żeby uregulować należność, dodawałam:

“Dziękuję – zapłacone”.

Dziś będziesz robić to samo. Weź wszystkie swoje niezapłacone rachunki i użyj magicznej siły wdzięczności, pisząc na każdym z nich: “Dziękuje za pieniądze”, i odczuwaj wdzięczność za to, że masz pieniądze na zapłacenie rachunku – bez względu na to, czy je masz, czy nie. Jeśli otrzymujesz i regulujesz większość swoich rachunków drogą elektroniczna, wtedy po otrzymaniu rachunku prześlij go w e-mailu do samej siebie i napisz w linii tematu wielkimi pogrubionymi literami: DZIĘKUJE ZA PIENIĄDZE.

Następnie znajdź dziesięć rachunków, które zapłaciłaś w przeszłości, i napisz na każdym z nich magiczne słowa: “Dziękuje – zapłacone”. Gdy będziesz pisać na każdym zapłaconym rachunku, staraj się odczuwać jak największą wdzięczność za to, że miałaś pieniądze, by uregulować należność. Im większą wdzięczność wykrzeszesz za zapłacone rachunki, tym więcej pieniędzy w magiczny sposób zostanie do Ciebie przyciągniętych!

Od tego dnia możesz regularnie stosować to ćwiczenie. Ilekroć będziesz płacić jakiś rachunek, krótko pomyśl o największej korzyści, którą dzięki niemu otrzymałaś, i napisz na awersie magiczne słowa: “Dziękuje – zapłacone.” Jeśli nie masz pieniędzy na zapłacenie rachunku, użyj magicznej siły wdzięczności i napisz: “Dziękuje za pieniądze”, starając się czuć tak, jakbyś dziękowała, ponieważ masz pieniądze na uregulowanie należności!

Odczuwanie wdzięczności za pieniądze, które wyłożyłaś, zagwarantuje, że otrzymasz więcej. Wdzięczność jest jak magnetyczna złota nić przymocowana do Twoich pieniędzy, wiec kiedy będziesz je wydawać, zawsze do Ciebie wrócą, czasami w takiej samej ilości, czasami dziesięć razy większej, czasami stokrotnie większej. Obfitość, jaką otrzymujesz, zależy nie od tego, ile pieniędzy wydałaś, ale od tego, ile dałaś wdzięczności.

MAGICZNE ĆWICZENIE NUMER 9

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Weź swoje niezapłacone rachunki, użyj magicznie siły wdzięczności i napisz za każdym z nich: “Dziękuje za pieniądze”. Odczuwaj wdzięczność za to, że masz pieniądze za zapłacenie rachunku, bez względu na to, czy je masz, czy nie.
  • 3. Weź dziesięć rachunków, które zapłaciłaś w przeszłości, i napisz na każdym z nich magiczne słowa: “Dziękuję – zapłacone”. Staraj się odczuwać prawdziwą wdzięczność za ta, że miałaś pieniądze na uregulowanie należności!
  • 4. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *