MAGICZNY PYŁ

DZIEŃ 7 MAGICZNY SKŁADNIK

MAGICZNY SKŁADNIK

“Wdzięczne serce ma nieustanną ucztę.” W.J. Cameron

Dziękowanie za posiłek przed jedzeniem jest tradycją kultywowaną od tysięcy lat, od czasów starożytnego Egiptu. Szybkie tempo życia w dwudziestym pierwszym wieku sprawia, że zwykle nie ma na to czasu. Ale wykorzystanie prostego aktu jedzenia i picia jako okazji do odczuwania wdzięczności spowoduje gwałtowny przyrost magii w Twoim życiu.

Przypomnij sobie, jak się czułaś, gdy byłaś naprawdę głodna. Nie mogłaś normalnie myśleć ani funkcjonować, Twoje ciało było osłabione, może nawet zaczęłaś drżeć, miałaś zamęt w głowie i bardzo złe samopoczucie. Wszystko to może się zdarzyć już po kilku godzinach bez jedzenia! Potrzebujesz jedzenia, żeby żyć, myśleć, dobrze się czuć, więc jest za co być wdzięcznym pożywieniu.

Aby odczuwać jeszcze większą wdzięczność za żywność, pomyśl o wszystkich ludziach, którzy przyczynili się do tego, że je masz. Abyś mogła jeść świeże owoce i warzywa, hodowcy musieli je posadzić i wyhodować, nawadniając je i chroniąc przez wiele miesięcy, aż dojrzały do zbioru. Potem przyszła kolej na zbieraczy, pakowaczy, dystrybutorów i transportowców, którzy dniem i nocą pokonują ogromne odległości i wszyscy oni pracują w idealnej harmonii, żebyś miała świeże owoce i warzywa, często przez cały rok.

Żywność jest darem! To dar natury, ponieważ nie mielibyśmy co jeść, dyby natura nie zaopatrzyła nas w glebę, składniki pokarmowe i wodę do produkcji żywności. Bez wody nie było by jedzenia, roślin, zwierząt ani ludzi. Używamy wody do gotowania posiłków, uprawy roślin i hodowli zwierząt, do podlewania ogrodów, zaopatrzenia łazienek, mycia pojazdów, utrzymania szpitali, do produkcji wszystkich towarów konsumpcyjnych i urządzeń na planecie. Woda utrzymuje przy życiu nasze ciała. Woda, woda, woda, cudowna woda!

Gdzie bylibyśmy bez żywności i wody?

Po prostu nie było by nas tutaj. Nie było by naszych rodzin ani przyjaciół. Ale jesteśmy razem na tej pięknej planecie, wiodąc życie pełne wyzwań i ekstatycznej radości, dzięki darom natury – żywności i wodzie! Wypowiedzenie prostego, magicznego słowa “dziękuję” przed zjedzeniem czy wypiciem czegokolwiek jest aktem uznania i wdzięczności za cud żywności i wody.

Jednym ze sposobów na natychmiastowe doświadczenie magii wdzięczności w przypadku jedzenia i picia jest niekłamne rozkoszowanie się tym co jesz albo pijesz. Kiedy delektujesz się swoim pożywieniem albo napojami, doceniasz je, co znaczy, że jesteś wdzięczna.

Przeprowadź eksperyment:

w trakcie jedzenia albo picia, gdy weźmiesz do ust kęs albo haust, skoncentruj się na smaku, zanim przełkniesz. Stwierdzisz, że gdy skupisz uwagę na jedzeniu czy piciu, smak niemalże wybuchnie, natomiast gdy przestaniesz się skupiać, smak gwałtownie zmalenie. To Twoja energia koncentracji i wdzięczności błyskawicznie zwiększa odbiór walorów smakowych!

Zanim dzisiaj cokolwiek zjesz albo wypijesz – pełen posiłek, kawałek owocu, przekąskę, kawę albo cokolwiek innego, łącznie z wodą – przez chwilę patrz na to, co masz zamiar zjeść albo wypić i w myślach albo na głos wypowiedz magiczne słowo, “dziękuję”! Jeśli możesz, delektuj się choćby jednym kęsem albo haustem; to nie tylko zwiększy przyjemność, ale też pomoże Ci odczuć znacznie większą wdzięczność.

Możesz jeszcze spróbować czegoś, co ja robię, a co pomaga mi odczuwać jeszcze większą wdzięczność. Podczas wypowiadania magicznego słowa “dziękuję” poruszam palcami nad moim jedzeniem albo piciem, jakbym oprószała je magicznym pyłem i wyobrażam sobie, że magiczny pył natychmiast oczyszcza wszystko, czego dotyka. To pomaga mi naprawdę poczuć, że wdzięczność jest magicznym składnikiem i teraz chcę go dodawać do wszystkiego, co jem i piję! Jeśli uznasz, że inna metoda jest bardziej skuteczna, możesz sobie wyobrazić, że trzymasz w ręku shaker magicznego pyłu i posypujesz magicznym pyłem z shakera swoje jedzenie, nim zaczniesz jeść i każdy napój przed wypiciem.

Jeśli w ciągu dnia zdarzy Ci się zapomnieć o magicznym słowie “dziękuję”, zanim coś zjesz albo wypijesz, to gdy tylko sobie o tym przypomnisz, zamknij oczy, wróć myślą do chwili, w której zapomniałaś, wyobraź sobie samą siebie na sekundę czy dwie przed tym, nim zaczęłaś jeść albo pić i wypowiedz magiczne słowo. Jeśli zapomnisz być wdzięczna za jedzenie i picie wiele razy w ciągu dnia, wtedy powtórz to samo ćwiczenie następnego dnia.

ĆWICZENIE NUMER 7

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Zanim dzisiaj coś zjesz albo wypijesz, przez chwilę popatrz na to, co masz zamiar zjeść albo wypić i w myślach lub na głos wypowiedz magiczne słowo “dziękuję”! Jeśli chcesz, możesz oprószyć swoje jedzenie czy picie magicznym pyłem.
  • 3. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *