MAGICZNY PYŁ


DZIEŃ 10 – MAGICZNY PYŁ

MAGICZNY PYŁ DLA KAŻDEGO

Starożytne nauki duchowe mówią, że to, co ze szczerego serca dajemy drugiej osobie, wraca do nas po stokroć. Dlatego okazanie wdzięczności i podziękowanie drugiej osobie za to co, się od niej otrzymało, jest nie tylko pilne, ale wręcz fundamentalne dla poprawienia Twojego życia!

Pomyśl o ludziach, których spotykasz w ciągu swojego typowego dnia, i którzy świadczą jakieś usługi, jak pracownicy sklepów albo restauracji, kierowcy autobusów czy taksówek, pracownicy działu obsługi klienta, sprzątacze albo personel w Twojej pracy. Ludzie pracujący w usługach poświęcają się, żeby Ci służyć, a Ty korzystasz z ich usług. Jeśli nie podziękujesz im w zamian, wtedy nie będziesz wdzięczna i powstrzymasz dobro przed wkroczeniem do Twojego życia.

Pomyśl o ludziach, którzy czuwają nad bezpieczeństwem naszej komunikacji i nad jakością dróg, i o tych, którzy dbają o dostarczanie nam elektryczności, gazu i wody.

Pomyśl o osobach, które sprzątają chodniki, toalety publiczne, pociągi, autobusy, samoloty, szpitale, restauracje, supermarkety i biurowce. Nie możesz osobiście podziękować im wszystkim, ale możesz oprószyć ich magicznym pyłem, mówiąc dziękuje, gdy następnym razem będziesz mijać jedna z tych osób. I możesz być wdzięczna zawsze, gdy usiądziesz przy swoim czystym biurku, gdy będziesz iść po czystym chodniku albo po wypolerowanej podłodze.

Gdy jesteś w kawiarni lub restauracji, sypnij magicznym pyłem, dziękując każdej osobie, która Cię obsługuje.

Jeśli jesteś w sklepie albo przy kasie w supermarkecie, sypnij magicznym pyłem i podziękuj osobie, która Cię obsługuje albo pakuje Twoje zakupy.

Bądź wdzięczny ludziom, którzy pomagają Ci w pracy, czy należą do personelu biurowego, czy są pracownikami bufetu, recepcjonistami, sprzątaczami, pracownikami działu obsługi klienta czy Twoimi współpracownikami. Magicznie oprósz ich wszystkich słowem “dziękuję”!

Pracownicy sklepów, kelnerzy i kelnerki ciężko pracują, żeby służyć ludziom. Wybrali zawód polegający na świadczeniu usług innym, co oznacza spotykanie się z osobami w różnych nastrojach, łącznie z tymi, które są niewdzięczne. Następnym razem, gdy będziesz przez kogoś obsługiwana, pamiętaj, że ta osoba jest czyjąś wspaniałą córką czy synem, niezastąpioną siostrą czy bratem, matką albo ojcem rodziny i dzieci, ukochanym i podziwianym partnerem albo przyjaciółką, i że zasługuje na naszą życzliwość i cierpliwość.

Czasami możesz spotkać kogoś, kto zachowuje się wobec Ciebie niegrzecznie albo nie poświęca Ci uwagi, na jaką według ciebie zasługujesz.

Okazywanie wdzięczności w takiej sytuacji może być trudne, ale Twoja wdzięczność nie musi być zależna od zachowania drugiej osoby. Zdecyduj się na odczuwanie wdzięczności bez względu na wszystko! Wybierz magię w swoim życiu bez względu na wszystko! Może Ci pomoże, gdy będziesz sobie przypominać, że przecież nie wiesz, jakie problemy ma druga osoba w czasie, gdy masz z nią kontakt. Może czuje się chora, może właśnie straciła ukochaną osobę. Twoja wdzięczność i życzliwość mogą być najbardziej magiczną rzeczą, jaka spotka kogoś takiego tego dnia.

Jeśli dziękujesz komuś przez telefon za pomoc, nie marnuj swojego “dziękuję”. Podaj powód, z jakiego jesteś wdzięczna. Na przykład: “Dziękuje ci za pomoc. Dziękuje, że dla mnie zadałeś sobie trud. Dziękuje, że poświęciłeś mi tyle swojego czasu”. Będziesz zdumiona reakcją tej drugiej osoby, gdy zrobisz tę jedną prostą rzecz, ponieważ w ten sposób odczuje ona Twoją szczerość.

Kiedy dziękujesz komuś osobiście, patrz tej osobie w twarz.

Nikt nie poczuje Twojej wdzięczności ani nie otrzyma Twojego magicznego pyłu, jeśli nie będziesz patrzeć na niego czy na nią wprost. Tylko zmarnujesz okazje, żeby pomóc tej osobie i żeby zmienić swoje własne życie, jeśli rzucisz dziękuję w przestrzeń albo powiesz dziękuje, patrząc w dół albo w trakcie rozmowy przez telefon komórkowy, ponieważ kiedy tak robisz, nie jesteś naprawdę szczera.

Używam magicznego pyłu we wszystkich sytuacjach. Kiedy żegnam się z córką przed jej wyjazdem do domu, czuję wdzięczność za bezpieczne dotarcie do domu, macham palcami w powietrzu i wyobrażam sobie, że oprószam magicznym pyłem ją i jej samochód. Czasami oprószam magicznym pyłem mój komputer, nim zacznę nowy projekt, albo sypię go przed siebie, gdy wchodzę do sklepu, żeby znaleźć coś, czego akurat potrzebuje. Moja córka używa magicznego pyłu, gdy prowadzi auto, i jeśli widzi innego kierowcę, który wydaje się zestresowany i jedzie bardzo szybko, oprósza go magicznym pyłem, żeby poczuł się lepiej i bezpiecznie dotarł do celu.

Dzisiaj noś ze sobą magiczny pył dla ludzi, którzy pracują w usługach, i wypatruj wszystkich okazji, żeby oprószyć każdego, mówiąc “dziękuję”.

Podziękuj co najmniej dziesięciu osobom świadczącym różne usługi, z których dziś odniesiesz korzyść. Nie ma znaczenia, jeśli nie będziesz miała okazji zrobić tego osobiście. Możesz w myślach podziękować ludziom, z których usług korzystasz. Magiczny pył do nich dotrze. Dla przykładu, powiedz sobie w myśli:

“Jestem naprawdę wdzięczna osobom, które pracują we wszystkich godzinach rannych, żeby posprzątać ulice. Nigdy tak naprawdę nie myślałam o tym, jaka jestem wdzięczna za tę usługę, która jest świadczona jak w zegarku każdego dnia. Dziękuje.”

Dopilnuj, żeby liczyć tych, którym jesteś wdzięczna za jakąś usługę, żebyś wiedziała, kiedy podziękujesz dziesięciu różnym osobom, oprószając magicznym pyłem je wszystkie.

ĆWICZENIE NUMER 10

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Dzisiaj oprósz magicznym pyłem dziesięć osób świadczących usługi, z których korzystasz, dziękując im bezpośrednio albo w myślach. Postaraj się odczuwać jak największą wdzięczność za usługi, jakie świadczą!
  • 3. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.
  • 4. Przeczytaj magiczne jutrzejsze ćwiczenie, ponieważ Dzień 11 zacznie się wtedy, gdy tylko się zbudzisz.

Ps. Ćwiczenie opublikuję dzisiaj wieczorem o godz. 19:00

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *