MAGICZNY PORANEK

DZIEŃ 11 MAGICZNY PORANEK

MAGICZNY PORANEK

“Kiedy budzisz się rano, pomyśl, jakim wspaniałym skarbem jest żyć, myśleć, cieszyć się, kochać.” – MAREK AURELIUSZ

Najłatwiejszy i najprostszy sposób na zapewnienie tego, by czekający Cię dzień był przesycony magią, polega na wypełnieniu poranka wdzięcznością. Kiedy włączysz wdzięczność do swoich porannych zajęć, będziesz odczuwać i widzieć jej dobroczynne magiczne skutki przez cały dzień. 

Z wypełnieniem poranka wdzięcznością wiąże się dodatkowa premia, ponieważ podczas Twoich codziennych zajęć zdarzają się chwile, kiedy możesz sobie zaszkodzić, głównie przez snucie negatywnych myśli bez zdawania sobie sprawy z tego, że to robisz. Nie będziesz miała miejsca na szkodliwe negatywne myśli, kiedy Twój umysł będzie skupiony na wyszukiwaniu rzeczy, za które powinnaś by wdzięczna. Po tym ćwiczeniu rozpoczniesz swój dzień znacznie szczęśliwsza i bardziej pewna, że dzień będzie wspaniały.

Kiedy zbudzisz się rano na spotkanie z nowym dniem zanim wstaniesz, zanim zrobisz jedną prostą rzecz, wypowiedz magiczne słowo “dziękuję”.

Podziękuj za to, że żyjesz, że został Ci dany kolejny dzień życia.

Twoje życie jest darem, każdy dzień jest darem, i gdy naprawdę się nad tym zastanowisz, uznasz za niepojęte, że ktokolwiek może budzić się rano bez podziękowania za kolejny dzień.

Podziękuj za to, że żyjesz, że został Ci dany kolejny dzień życia. Twoje życie jest darem, każdy dzień jest darem, i gdy naprawdę się nad tym zastanowisz, uznasz za niepojęte, że ktokolwiek może budzić się rano bez podziękowania za kolejny dzień.

Czy masz dość szczęścia, by spać w łóżku, z pościelą i poduszka? Dziękuje!

Gdy opuścisz stopy na podłogę, podziękuj. Czy masz łazienkę? Dziękuje! Czy możesz odkręcić kurek i natychmiast codziennie rano popłynie z niego świeża, czysta woda? Dziękuje! Wyobraź sobie wszystkich ludzi, którzy kopali rowy i kładli rury w całym Twoim kraju, w Twoim mieście i wzdłuż wszystkich ulic do Twojego domu, żebyś mogła odkręcić kurek i mieć piękną, czystą, gorącą wodę. Dziękuje! Gdy sięgniesz po szczoteczkę i pastę do zębów, dziękuje! Bez nich Twój dzień nie zaczynałby się tak przyjemnie. Dziękuj za ręczniki, mydło, lustro i wszystko w łazience, z czego korzystasz i co sprawia, że czujesz się odświeżona, rozbudzona i przygotowana na spotkanie z dniem.

W czasie ubierania się pomyśl, jakie masz szczęście, że masz ubrania i możesz wybrać, co na siebie włożysz. “Dziękuję!” Pomyśl, ilu ludzi brało udział w wyprodukowaniu różnych elementów garderoby, które wkładasz i nosisz w ciągu jednego dnia.

Uczyń dzisiejszy dzień tak dobrym, jak to tylko możliwe, ćwicząc skoncentrowaną wdzięczność i dołączając magię do swoich porannych zajęć. Od chwili, gdy otworzysz oczy, dopóki nie włożysz butów albo nie skończysz się szykować, wypowiadaj w myślach magiczne słowo “dziękuję”, kierując je do wszystkiego, czego dotykasz i używasz. Jeśli się budzisz i najpierw jesz śniadanie, wtedy, dotykając i używając każdej potrzebnej rzeczy, wypowiadaj magiczne słowo dziękuje. Podziękuj za poranną kawę, herbatę, sok owocowy, śniadanie.

ĆWICZENIE NUMER 11 MAGICZNY PORANEK

  • 1. Kiedy się zbudzisz na spotkanie z nowym dniem, zanim cokolwiek zrobisz, wypowiedz magiczne słowo “dziękuję”.
  • 2. Od chwili, gdy otworzysz oczy, dopóki nie skończysz się szykować, wypowiadaj w myślach magiczne słowo “dziękuję”, kierując je do wszystkiego, czego dotykasz i używasz.
  • 3. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 4. 
  • Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *