MAGICZNIE ULECZ SWOJE ZWIĄZKI

DZIEŃ 15 MAGICZNIE ULECZ SWÓJ ZWIĄZEK

Jeśli Twój związek z kimś jest trudny albo został zerwany, jeśli cierpisz z powodu złamanego serca, z jakiegoś powodu żywisz do kogoś urazę albo kogoś obwiniasz, możesz to zmienić przez wdzięczność. Wdzięczność magicznie polepszy każdy trudny związek, czy to z mężem, bratem czy siostrą, synem czy córka, partnerem, szefem, klientem, kolega z pracy, teściem czy teściowa, ojcem czy matką, przyjacielem czy sąsiadem.

Kiedy mamy do czynienia z trudnym związkiem albo trudną sytuacją w związku, prawie we wszystkich przypadkach nie jesteśmy ani trochę wdzięczni tej drugiej osobie. Jesteśmy zajęci obwinianiem jej za problemy, jakich nam przysparza, a to oznacza, że nie mamy ani odrobiny wdzięczności. Obwinianie nigdy nie poprawi związku i nigdy nie poprawi Twojego życia. W rzeczywistości, im bardziej kogoś obwiniasz, tym bardziej pogarszają się Wasze stosunki i tym gorsze staje się Twoje życie.

Czy chodzi o Twój obecny związek, czy o przeszły, to, jeśli żywisz złe uczucia do drugiej osoby, ćwiczenie wdzięczności je wyeliminuje.

Dlaczego warto pozbyć się swoich złych uczuć do innych?

“Chowanie gniewu przypomina chwycenie gorącego węgla z zamiarem rzucenia nim w kogoś innego. To my się sparzymy” GAUTAMA BUDDA

Złe uczucia do innej osoby parzą Twoje życie, ale wdzięczność je wyeliminuje! Na przykład, jeśli masz byłego partnera, który jest z Tobą związany przez Wasze dzieci, i związek nie jest dobry, spójrz na twarze swoich dzieci i pomyśl, że gdyby nie Twój były partner, nigdy by się nie narodziły. Życie Twoich dzieci jest jednym z najcenniejszych darów, jakie masz. Patrz na swoje dzieci i każdego dnia dziękuj swojemu byłemu partnerowi za ich życie!

Jeśli cierpisz z powodu złamanego serca albo żalu, ponieważ Twój związek się skończył, możesz użyć magicznej siły wdzięczności, żeby przeobrazić swój ból. Wdzięczność szybciej niż cokolwiek inne w magiczny sposób uleczy emocjonalny ból i zastąpi go szczęściem.

Aby wykonać dzisiejsze ćwiczenie, najpierw musisz znaleźć gorący węgiel, który parzy Twoje życie, a potem za pomocą wdzięczności dosłownie przemienisz go w złoto! Wybierz jeden trudny, problematyczny albo rozbity związek, który chcesz naprawić. Nie ma znaczenia, czy dana osoba jest obecna w Twoim życiu, czy to dawny związek i tej osoby już nie ma w Twoim życiu.

Usiądź i sporządź pisemna listę dziesięciu rzeczy, za które jesteś wdzięczna wybranej osobie.

Przemyśl całą historię Waszego związku i wymień wspaniałe cechy tej osoby albo wspaniałe rzeczy, które dał Ci ten związek.

Najłatwiejszy sposób polega na wróceniu myślą do tego, jak się pomiędzy Wami układało, zanim związek się zepsuł albo rozpadł. Jeśli związek nigdy nie był dobry wtedy pomyśl głęboko o wszystkich dobrych cechach tej osoby, ponieważ na pewno je ma.

W tym magicznym ćwiczeniu nie chodzi o to, kto miał racje albo kto się mylił. Bez względu na ogrom swojego żalu do drugiej osoby, bez względu na to, co powiedziała albo czego nie zrobiła, możesz magicznie uleczyć związek i nie potrzebujesz do tego tej drugiej osoby.

W każdym związku jest złoto, nawet w tych trudnych, i chcąc sprowadzić bogactwo do wszystkich swoich związków i do swojego życia, musisz to złoto znaleźć. Gdy będziesz kopać i odkryjesz samorodek, zanotuj go, zwracając się po imieniu do tej osoby, i wyraź swoją wdzięczność w zdaniu:

(Imię), jestem wdzięczna za (co)?

 1. Paul, jestem wdzięczna za wspólnie spędzone chwile. Choć nasze małżeństwo się rozpadło, wiele się nauczyłam i dziś jestem znacznie mądrzejsza, i wykorzystuje to, czego się nauczyłam z naszego małżeństwa w wielu moich dzisiejszych związkach.
 2. Paul, jestem wdzięczna za wszystko, co zrobiłeś, by nasze małżeństwo byto udane, ponieważ dziesięć lat wspólnego życie oznacza, że próbowałeś.
 3. Paul, jestem Ci wdzięczna za nasze dzieci. Radość, jakie sprawiają mi każdego dnia, nie byłaby możliwa bez Ciebie.
 4. Paul, jestem Ci wdzięczna za ciężką prace i długie godziny jakie poświeciłeś na utrzymanie naszej rodziny, podczas gdy ja w domu zajmowałam się naszymi dziećmi. To była wielka odpowiedzialność, wszyscy polegaliśmy na Tobie, dlatego dziękuje.
 5. Paul, jestem Ci wdzięczna za wspaniałe chwile, które przeżyłam z naszymi dziećmi. Widziałam, jak nasze dzieci stawiają pierwsze kroki i wypowiadają swoje pierwsze słowa, i wiem, że Ty nie miałeś takiej okazji.
 6. Paul, jestem wdzięczna za Twoje wsparcie, gdy przeżywałam trudny czas żalu i straty.
 7. Paul, jestem Ci wdzięczna za czas, kiedy byłam chora, a ty opiekowałeś się mną i dziećmi.
 8. Paul, jestem wdzięczna za cudowne, spędzone razem chwile, a mieliśmy ich wiele.
 9. Paul, jestem wdzięczna, że chcesz nadal być ojcem dla naszych dzieci.
 10. Paul, jestem Ci wdzięczna za wsparcie i czas, jaki chcesz dawać naszym dzieciom. Wiem, że one znaczą dla Ciebie tyle samo, co dla mnie.

Gdy skończysz prace nad dziesięciopunktową listą wdzięczności, powinnaś żywić znacznie lepsze uczucia do tej osoby i Waszego związku.

Najwyższym celem, jaki chcesz osiągnąć, jest brak jakichkolwiek negatywnych emocji, ponieważ szkodzą one Twojemu życiu. Każdy związek jest inny, wiec jeśli uznasz to za wskazane, możesz powtarzać to magiczne ćwiczenie przez kilka dni, aż osiągniesz punkt, w jakim znikną wszystkie złe uczucia do tej osoby.

W przyszłości, jeśli w związku pojawią się jakieś problemy, pamiętaj, żeby natychmiast użyć tego magicznego ćwiczenia. Powstrzymasz kłopoty, zanim urosną i powiększysz magię w związku!

ĆWICZENIE NUMER 15

 • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
 • 2. Wybierz jeden trudny, problematyczny albo zerwany związek, który chcesz poprawić.
 • 3. Usiądź i sporządź listę dziesięciu rzeczy, za które jesteś wdzięczna wybranej osobie. Zapisz to w następujący sposób:  (Imię), jestem wdzięczna za (co?).
 • 4. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *