MAGICZNI LUDZIE, KTÓRZY COŚ ZMIENILI

DZIEŃ 12 MAGICZNI LUDZIE, KTÓRZY COŚ ZMIENILI

“Czasami światło w nas bliskie jest wygaśnięcia, lecz rozpala się na nowo dzięki przeżyciu wywołanemu przez jakiegoś człowieka. Powinniśmy z głęboką wdzięcznością pamiętać o tych, którzy wzniecili w nas płomienie”. ALBERT SCHWEITZER

Każdy z nas otrzymał pomoc, wsparcie albo radę od innych ludzi w tym czasie naszego życia, gdy najbardziej tego potrzebowaliśmy. Czasami inna osoba zmienia bieg naszego życia poprzez słowa zachęty, rady albo po prostu przez to, że jest przy nas we właściwej chwili. A potem życie płynie dalej i na ogół zapominamy o tych wypadkach, gdy jedna osoba wpłynęła na nas albo zmieniła nasze życie. Czasami uświadamiasz sobie role jakiejś osoby dopiero po upływie długiego czasu, kiedy spoglądasz wstecz na swoje życie i dochodzisz do przekonania, że ta szczególna osoba odegrała decydującą rolę w magicznej zmianie kierunku Twojego życia na lepsze.

Dzisiaj będziesz myśleć o magicznych ludziach, którzy wpłynęli na Twoje życie.

W ciągu dzisiejszego dnia znajdź sobie jakieś ciche miejsce, usiądź i pomyśl o trzech nadzwyczajnych osobach, które zmieniły Twoje życie. Potem zajmij się nimi kolejno i każdej powiedz głośno, jakby była obecna, dlaczego jesteś jej wdzięczna i jak wpłynęła na bieg Twojego życia.

Dopilnuj, żeby wykonać to magiczne ćwiczenie ze wszystkimi trzema osobami w ciągu jednej sesji, ponieważ to przeniesie Twoje uczucie wdzięczności na znacznie głębszy poziom. Jeśli podzielisz to magiczne ćwiczenie, nie odczujesz tej samej głębi wdzięczności ani nie otrzymasz magicznych rezultatów.

Oto przykład, co możesz powiedzieć

“Sarah, chcę Ci podziękować za czas, który mi poświęciłaś, namawiając mnie, żebym słuchała głosu własnego serca. Tego dnia byłam zagubiona i zdezorientowana, a Twoje słowa mną poruszyły i wyniosły mnie z głębin rozpaczy. Dzięki temu, co powiedziałaś, znalazłam w sobie odwagę, żeby ścigać moje marzenia, i przeniosłam się do Francji, żeby odbyć staż jako szefowa kuchni. Spełniłam moje marzenie i nie mogłabym być szczęśliwsza. Wszystko dzięki temu, co powiedziałaś mi tamtego dnia. Dziękuje Ci, Sarah!”

Jest bardzo ważne, żebyś podała powód swojej wdzięczności. I nie ma takiej możliwości, żebyś powiedziała zbyt wiele. Im więcej powiesz i im więcej będziesz odczuwać, tym bardziej zdumiewające będą rezultaty. Zobaczysz, jak magia eksploduje w Twoim życiu dzięki wykonaniu tego ćwiczenia. Zalicza się ono do najpotężniejszych możliwych aktów wdzięczności.

Jeśli nie masz możliwości, żeby podziękować na głos, możesz napisać słowa przeznaczone dla każdej wybranej osoby i zwracać się do nich tak, jakbyś pisała list.

Kiedy zakończysz to ćwiczenie, zauważysz ogromną różnice w swoim samopoczuciu. Pierwszym i najważniejszym dowodem działania mocy wdzięczności zawsze będzie to, że poczujesz się szczęśliwa! Drugorzędny dowód siły wdzięczności jest taki, że przyciągasz cudowne rzeczy. I jakby tego było mało, szczęście odczuwane przez Ciebie po ćwiczeniu wdzięczności przyciągnie więcej cudownych rzeczy, uczyni cię jeszcze szczęśliwszą. To magia życia i taka jest magiczna siła wdzięczności!

ĆWICZENIE NUMER 12 – MAGICZNI LUDZIE, KTÓRZY COŚ ZMIENILI

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. W ciągu tego dnia znajdź spokojne miejsce, gdzie będziesz mogła być sama i sporządź listę trzech osób, które zmieniły Twoje życie.
  • 3. Zajmij się kolejno osobami z listy, mówiąc na głos, dlaczego jesteś wdzięczna danej osobie i jak wpłynęła na bieg Twojego życia.
  • 4. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *