MAGICZNE ZWIĄZKI

ZWIĄZKI.

DZIEŃ 3

Nauka obecnie potwierdza mądrość wielkich sag przeszłości – badania wykazują, że ludzie praktykujący wdzięczność nawiązują głębsze więzi , są bardziej związani z rodziną i przyjaciółmi i że inni patrzą na nich przychylniej. Jednakże najbardziej zdumiewające jest to, że według wyników badań, na każdą skargę na drugą osobę, czy pomyślaną czy wypowiedzianą, musi przypadać dziesięć dobrodziejstw, żeby związek rozwijał się pomyślnie. Wystarczy mniej niż dziesięć dobrodziejstw na każdą skargę, by stan związku uległ pogorszeniu, a jeśli związkiem jest małżeństwo, najprawdopodobniej skończy się rozwodem.


Wdzięczność sprawia, że związki rozkwitają.

Gdy zwiększysz swoją wdzięczność za dany związek, magicznym sposobem otrzymasz obfitość szczęścia i dobrych rzeczy w tym związku. Ponadto wdzięczność zmieni nie tylko Twoje związki, ale również zmieni Ciebie. Bez względu na to, w jakim jesteś nastroju, wdzięczność da ci więcej cierpliwości, zrozumienia, współczucia i życzliwości, aż w końcu nie będziesz mogła rozpoznać samej siebie. Rozdrażnienie, jakie kiedyś czułaś i narzekanie na związek przepadną bez śladu, bo gdy naprawdę jesteś wdzięczna drugiej osobie, niczego nie chcesz w niej zmienić. Nie będziesz jej krytykować, ganiać ani obwiniać, ponieważ będziesz zbyt zajęta odczuwaniem wdzięczności za to, co jest w niej dobre.


Słowa są bardzo potężne, więc kiedy na kogoś narzekasz, w rzeczywistości szkodzisz swojemu życiu. To Twoje życie cierpi. Zgodnie z prawem przyciągania, na siebie ściągasz to, co myślisz albo mówisz o innej osobie.
Dzisiejsze ćwiczenie magiczne polega na odczuwaniu wdzięczności do ludzi takich, jacy są! Nawet jeśli wszystkie twoje związki obecne są dobre, dzięki temu ćwiczeniu rozkwitną jeszcze wspanialej. I dzięki wyszukaniu wszystkiego, za co możesz być wdzięczna danej osobie, zobaczysz zatykające dech w piersi działanie magii wdzięczności, a Twoje związki staną się silniejsze, bardziej spełnione i wzbogacone niż kiedykolwiek uważałaś to za możliwe.


Wybierz fotografie 3 osób ze swojej najbliższej relacji.

Możesz wybrać swojego męża lub żonę, syna, córkę, siostrę, brata, chłopaka, partnera w interesach, przyjaciela, babcię lub wujka. Możesz wybrać trzy dowolne osoby, które się dla Ciebie ważne i przygotuj ich zdjęcia. Może to być fotografia papierowa lub jeśli nie macie, wystarczy fotografia w telefonie.


Usiądź i zastanów się nad tym, za co jesteś najbardziej wdzięczna tym osobom. Co w nich kochasz najmocniej? Jakie są ich najlepsze cechy? Możesz być wdzięczna za ich cierpliwość, umiejętność słuchania, uzdolnienia, siłę, zdrowy rozsądek, mądrość, śmiech, poczucie humoru, oczy, uśmiech albo dobre serce. Możesz być wdzięczna za to, co lubisz robić z daną osobą, albo możesz przypomnieć sobie chwile, gdy ta osoba była przy Tobie, troszczyła się o Ciebie i służyła Ci wsparciem.


Gdy spędzisz jakiś czas na rozmyślaniu, za co jesteś wdzięczna poszczególnym osobom, połóż ich zdjęcia przed sobą i na kartce albo w komputerze wypisz w pięciu punktach, za co jesteś najbardziej wdzięczna. Spoglądaj na fotografię danej osoby, gdy będziesz sporządzać listę. Każde zdanie zacznij od magicznego słowa “dziękuję”, zwróć się do każdej osoby po imieniu, a potem wymień w pięciu punktach, za co jesteś jej wdzięczna.


Dziękuję, ……(imię), za…..(co?).


Na przykład: “Dziękuję, John, za to, że zawsze umiesz mnie rozbawić.” Albo: “Dziękuję, mamo, za wsparcie mnie w czasie studiów.”
Po sporządzeniu trzech list kontynuuj dzisiejsze magiczne ćwiczenie, nosząc zdjęcia przy sobie i kładąc je tam, gdzie będziesz często je widziała. Za każdym razem, gdy spojrzysz na zdjęcia, podziękuj danej osobie, wypowiadając magiczne słowo “dziękuję” i imię:”Dziękuję, Hayley.”


ĆWICZENIE NUMER 3

  • 1.Powtórz trzy pierwsze kroki ćwiczenia magicznego numer 1 – Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2.Wybierz trzy z najbliższych Ci osób i przygotuj ich zdjęcia.
  • 3.Mając zdjęcie przed sobą, wymień w pięciu punktach, za co jesteś najbardziej wdzięczna danej osobie, zapisując to w dzienniku albo w komputerze.
  • 4.Zacznij każde zdanie od magicznego słowa “dziękuję”, dodaj imię i napisz, za co jesteś wdzięczna.
  • 5.Dzisiaj noś ze sobą trzy zdjęcia albo połóż je w miejscu, gdzie często będziesz je widzieć. Popatrz na nie co najmniej trzy razy, przemów do twarzy osoby na zdjęciu i podziękuj, wypowiadając magiczne słowo “dziękuję” i imię. N przykład: “Dziękuję Hayley.”
  • 6.Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo “dziękuję”, za “najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.


Powodzenia!


Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *