MAGICZNE ZDROWIE

ZDROWIE

DZIEŃ 4

Włoskie przysłowie mówi o zdrowiu prawdę, która odnosi się do wielu z nas:

“Ten, kto cieszy się dobrym zdrowiem, jest bogaty, chociaż o tym nie wie”.

Wdzięczność za zdrowie zapewni, że otrzymasz więcej zdrowia, za które będziesz wdzięczna i jednocześnie wyeliminujesz stres oraz napięcie w ciele i umyśle. Badania naukowe wykazały, że stres i napięcia leżą u podstaw wielu chorób. Badania również ujawniły, że ludzie praktykujący wdzięczność szybciej wracają do zdrowia i żyją nawet o siedem lat dłużej!

Ćwiczenie Magiczne Zdrowie zaczniesz od przeczytania poniższych akapitów dotyczących stany zdrowia Twojego ciała. Po przeczytaniu wyróżnionych słów odnoszących się do do konkretnej części Twojego ciała, zamknij oczy i powtórz je w myślach, starając się odczuć jak największą wdzięczność dla tej części ciała. Pamiętaj, że gdy będziesz myśleć o tym, dlaczego jesteś wdzięczna, to pomoże Ci głębiej odczuwać wdzięczność, a im głębiej będziesz ją czuła, tym szybciej poczujesz i zobaczysz zdumiewające przemiany zachodzące w twoim organizmie.

Pomyśl o swoich nogach i stopach; stanowią główny środek transportu w Twoim życiu. Pomyśl o tym do czego służą nogi, o utrzymywaniu równowagi, wstawaniu, siadaniu, ćwiczeniu, tańczeniu, wchodzeniu po schodach, prowadzeniu samochodu i przede wszystkim pomyśl o cudzie chodzenia. Twoje nogi i stopy pozwalają Ci chodzić po sklepach, po ulicach, po terminalu na lotnisku i po plaży. Zdolność chodzenia pozwala nam cieszyć się życiem!

Powiedz: “Dziękuję wam, moje nogi i stopy”, i zrób to z całą powagą.

Pomyśl o swoich ramionach i dłoniach i o przedmiotach, które podnosisz i trzymasz w ciągu dnia. Ręce są głównymi narzędziami Twojego życia i używasz ich bez przerwy. Twoje ręce pozwalają Ci pisać, jeść, używać telefonu i komputera, kąpać się, ubierać, korzystać z łazienki, podnosić i trzymać różne rzeczy i robią to wszystko dla Ciebie. Bez rąk byłabyś zależna od innych ludzi, którzy musieli by za Ciebie robić wszystkie te rzeczy.

Powiedz: “Dziękuję za moje ramiona, dłonie i palce!”

Pomyśl o swoich zdumiewających zmysłach. Zmysł smaku wiele razy w ciągu dnia zapewnia Ci przyjemność, gdy jesz i pijesz. Znasz utratę zmysłu smaku w czasie przeziębienia, więc wiesz, że radość z jedzenia i picia znika, gdy nie czujemy smaku potraw i napojów.

Powiedz: “Dziękuję za mój cudowny zmysł smaku!”

Zmysł powonienia umożliwia Ci rozkoszowanie się pięknymi zapachami życia: woni kwiatów, perfum, świeżej pościeli, przygotowanej kolacji, ognia płonącego w zimową noc, powietrza letniego dnia, świeżo skoszonej trawy, ziemi po deszczu.

Powiedz: “Dziękuję za mój zmysł powonienia!”

Gdybyś nie miała zmysłu dotyku, nigdy nie odróżniłabyś gorącego od zimnego, miękkiego od ostrego, gładkiego od szorstkiego. Nigdy nie byłabyś w stanie poczuć przedmiotów, nie mogłabyś fizycznie wyrażać ani odczuwać miłości. Twój zmysł dotyku pozwala Ci dotykać ukochane osoby, zamykać je w krzepiącym uścisku, a odczuwanie dotyku ręki drugiego człowieka jest jedną z najcenniejszych rzeczy w życiu.

Powiedz: “Dziękuję za mój cenny zmysł dotyku!”

Pomyśl o cudzie swoich oczu, które umożliwiają Ci patrzenie na twarze Twoich ukochanych i przyjaciół, czytanie książek, gazet i e-maili, oglądanie telewizji, podziwiania piękna natury i co najważniejsze, pozwalają Ci widzieć drogę przez życie. Zawiąż oczy tylko na godzinę i spróbuj robić to, co zwykle robisz, a natychmiast docenisz swoje oczy.

Powiedz: “Dziękuję za moje oczy, które umożliwiają mi widzenie wszystkiego!”

Pomyśl o swoich uszach, które umożliwiają Ci słyszenie Twojego własnego głosu i głosów innych ludzi, żebyś mogła z nimi rozmawiać. Bez uszu i zmysłu słuchu nie mogłabyś korzystać z telefonu, słuchać muzyki i radia, słyszeć rozmów swoich ukochanych ani jakichkolwiek dźwięków otaczającego Cię świata.

Powiedz: “Dziękuję za mój słuch!”

Używanie zmysłów nie było by możliwe bez mózgu, który w ciągu sekundy przetwarza ponad milion informacji odbieranych przez wszystkie Twoje zmysły! Tak na prawdę to twój mózg umożliwia Ci odczuwanie i doświadczanie życia i na świecie nie ma technologii komputerowej zdolnej go zduplikować.

Powiedz: “Dziękuję za mój mózg i za mój piękny umysł!”

Pomyśl o bilionach komórek pracujących bez chwili przerwy, dwadzieścia cztery godziny przez siedem dni w tygodniu, dla Twojego zdrowia, ciała i życia.

Powiedz: “Dziękuję wam, komórki!”

Pomyśl o swoich narządach podtrzymujących życie, które bez przerwy filtrują, oczyszczają i odnawiają wszystko w Twoim ciele i pomyśl o tym, że całą swoją pracę wykonują automatycznie – nawet nie musisz o tym myśleć.

Powiedz: “Dziękuję wam, narządy, za idealną pracę!”

Ale cudowniejsze niż zmysły, układy, funkcje czy wszystkie inne narządy jest Twoje serce. Twoje serce rządzi życiem każdego innego narządu, ponieważ to ono podtrzymuje potok życia płynąc do każdego układu Twojego ciała.

Powiedz: “Dziękuję za moje silne i zdrowe serce!”

Następnie weź kartkę i napisz wielkimi literami:

DAR ZDROWIA UTRZYMUJE MNIE PRZY ŻYCIU.

Umieść dzisiaj tę kartkę tam, gdzie będziesz ją często widziała. Dzisiaj co najmniej cztery razy, kiedy zobaczysz te słowa, przeczytaj je bardzo powoli, po jednym na raz i staraj się odczuć jak największą wdzięczność za dar zdrowia.

Odczuwanie wdzięczności za zdrowie jest niezbędne dla utrzymania zdrowia, a także do zagwarantowania, że będzie się ono polepszać, wraz z narastającą energią i radością życia.

ĆWICZENIE NUMER 4

  • 1. Powtórz trzy pierwsze kroki ćwiczenia magicznego numer 1 – Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2.Napisz na kartce słowa:DAR ZDROWIA UTRZYMUJE MNIE PRZY ŻYCIU.
  • 3.Umieść kartkę z napisanymi słowami tam, gdzie będziesz ją często widzieć.
  • 4.Co najmniej cztery razy bardzo powoli przeczytaj słowa, starając się odczuwać jak największą wdzięczność za cenny dar zdrowia!
  • 5.Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *