MAGICZNE POWIETRZE, KTÓRYM ODDYCHASZ

DZIEŃ 23 MAGICZNE POWIETRZE, KTÓRYM ODDYCHASZ

“Jest możliwe, by wyjść z domu na spacer w powietrzu wczesnego poranka i wrócić inną osobą urzeczoną, oczarowaną.” MARY ELLEN

Gdyby kilka lat temu ktoś mi powiedział, że mam być wdzięczna za powietrze, którym oddycham, uznałabym te osobę za nienormalną. Nie miałoby to dla mnie odrobiny sensu. Dlaczego, u licha, ktoś miałby być wdzięczny za powietrze, którym oddycha?
Ale gdy moje życie zmieniło się na skutek używania wdzięczności, wszystko, co przyjmowałam za rzecz oczywistą i na co nie zwracałam większej uwagi, stało się dla mnie absolutnym cudem. Oderwałam się od codzienności i przejmowania byle czym w moim małym światku, żeby otworzyć oczy i pomyśleć o większym, cudownym wszechświecie.

Jak powiedział wielki uczony Newton:

“Kiedy patrzę na Układ Słoneczny, widzę Ziemię znajdującą się dokładnie w takiej odległości od Słońca, żeby otrzymywać odpowiednią ilość ciepła i światła. To się nie stało przez przypadek”.

Słowa te każą mi myśleć o większym obrazie. To nie przypadek, że otacza nas ochronna warstwa atmosfery i że za nią nie ma powierza ani tlenu. To nie przypadek, że drzewa produkują tlen, dzięki czemu nasza atmosfera jest ciągle w niego zaopatrywana. To nie przypadek że nasz Układ Słoneczny jest idealnie umiejscowiony i że gdyby znajdował się w innym miejscu Galaktyki, prawdopodobnie zostalibyśmy unicestwieni przez promieniowanie kosmiczne.
Magiczne Powietrze, Którym Oddychasz nie jest przypadkiem ani kaprysem natury. Kiedy myślisz
o skali wypadków, jakie musiały zajść we wszechświecie, żebyśmy mieli powietrze, a potem weźmiesz głęboki wdech, poczujesz, że zapiera Ci dech w piersi w każdym znaczeniu tego wyrażenia!

Bierzemy jeden wdech za drugim i nigdy nie poświęcamy myśli faktowi, że mamy czym oddychać.

Tlen jest jednym z pierwiastków, które obficie występują w naszym ciele, i gdy oddychamy, karmi każdą komórkę, żebyśmy mogli żyć. Powietrze jest najcenniejszym darem naszego życia, ponieważ bez niego nikt z nas nie przetrwałby dłużej niż kilka minut.

Kiedy pierwszy raz zaczęłam używać magicznej siły wdzięczności, stosowałam ją do uzyskania rzeczy osobistych, na których mi zależało. I działało. Ale kiedy zaczęłam być wdzięczna za prawdziwe dary życia, wtedy doświadczyłam najwyższej potęgi wdzięczności. Im bardziej stawałam się wdzięczna za zachód słońca, drzewo, ocean, rosę na trawie, za moje życie i uczestniczących w nim ludzi, tym szybciej otrzymywałam każdą rzecz materialną, o jakiej kiedykolwiek marzyłam. Teraz rozumiem, z jakiego powodu tak się działo. Odczuwając wdzięczność za cenne dary życia i natury, takie jak magiczne powietrze, którym oddychamy, możemy osiągnąć jeden z najgłębszych możliwych poziomów wdzięczności. A kto osiągnie te głębię wdzięczności, otrzyma absolutną obfitość.

Dzisiaj przystań i pomyśl o cudownym powietrzu, którym oddychasz.

Świadomie odetchnij pięć razy i poczuj, jak powietrze porusza się wewnątrz Twojego ciała, i poczuj radość z jego wydychania. Zrób to pięć razy w ciągu dnia i po każdych pięciu oddechach wypowiedz magiczne słowa: “Dziękuję” za magiczne powietrze, którym oddycham, i postaraj się odczuwać jak największą wdzięczność za cenne, życiodajne powietrze, którym oddychasz!

Najlepiej wykonywać to magiczne ćwiczenie pod gołym niebem, bo wtedy będziesz mogła naprawdę poczuć i docenić wspaniałość świeżego powietrza, ale jeśli to niemożliwe, zrób to wewnątrz. Możesz oddychać z zamkniętymi albo otwartymi oczami. Możesz zrobić to podczas spaceru, czekając w kolejce, robiąc zakupy albo gdzie i kiedy tylko chcesz. Ważna rzeczą jest to, żebyś świadomie czuła, jak powietrze wpływa i wypływa z Twojego ciała. Oddychaj w sposób naturalny, jak zawsze, ponieważ to magiczne ćwiczenie nie dotyczy oddychania, ale Twojej wdzięczności za powietrze, którym oddychasz. Jeśli głębsze oddechy pomogą ci odczuć większą wdzięczność, wtedy możesz oddychać głęboko. Jeśli pomoże ci brzmienie albo mentalne wypowiedzenie magicznego słowa “dziękuję” gdy wydychasz powietrze, wypowiadaj je.

ĆWICZENIE NUMER 23

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Dzisiaj pięć razy przystań i pomyśl o cudownym powietrzu, którym oddychasz. Pięć razy odetchnij świadomie i poczuj jak powietrze rozchodzi się po twoim ciele, i postaraj się odczuwać radość z jego wydychania. 
  • 3. Po zrobieniu pięciu oddechów wypowiedz magiczne słowa: “Dziękuję” za magiczne powietrze, którym oddycham. Bądź wdzięczna za cenne, życiodajne powietrze, którym oddychasz. 
  • 4. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

2 thoughts on “MAGICZNE POWIETRZE, KTÓRYM ODDYCHASZ”

  1. Bardzo inspirujące i wyzwalające pozytywną energię.
    Jestem wdzięczna ze znalazłam Twoją stronę
    Przesyłam magiczny „przytulas” ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *