MAGICZNE PIENIĄDZE

PIENIĄDZE

DZIEŃ 5

“Wdzięczność jest bogactwem. Skarga jest ubóstwem.”


Jeśli w Twoim życiu brakuje pieniędzy, musisz zrozumieć, że uczucia zmartwienia, zazdrości, rozczarowania, zniechęcenia, wątpliwości czy strachu o pieniądze mogą sprawić, że pieniędzy nigdy Ci nie przybędzie, ponieważ uczucia te wynikają z braku wdzięczności za pieniądze, które masz. Narzekanie na pieniądze, kłócenie się o pieniądze, frustracje z powodu pieniędzy, krytyczny stosunek do kosztu czegoś albo sprawienie, żeby ktoś inny źle się czuł w związku z pieniędzmi, nie są aktami wdzięczności i Twoja sytuacja finansowa może się nigdy nie poprawić, a wręcz ulec pogorszeniu.

Bez względu na to, jaka jest Twoja obecna sytuacja finansowa, sama myśl o tym, że masz za mało pieniędzy, jest niewdzięcznością wobec pieniędzy, które posiadasz. Musisz wyrzucić z głowy myśli o swojej obecnej sytuacji i zamiast tego odczuwać wdzięczność za pieniądze, które masz, żeby pieniądze w Twoim życiu mogły się magicznie pomnożyć!

Odczuwanie wdzięczności za pieniądze, kiedy ma się ich niewiele, jest wyzwaniem dla każdego, ale zrozumienie, że nic się nie zmieni, dopóki nie zaczniesz być wdzięczna, zainspirują Cię do odczuwania wdzięczności.

Temat pieniędzy może być trudny dla wielu ludzi, zwłaszcza gdy nie mają ich dość, dlatego ćwiczenie Magiczne pieniądze składa się z dwóch kroków. Ważne jest, żebyś przeczytała całe ćwiczenie Magiczne pieniądze rano, ponieważ będziesz je wykonywać przez cały dzień.

Usiądź i na kilka minut wróć myślą do czasów dzieciństwa, zanim miałaś własne pieniądze. Gdy przypomnisz sobie, ile razy płacono za Ciebie, wypowiedz i postaraj się całym sercem poczuć magiczne słowo “dziękuję”, za każdy przypadek.

 • Czy zawsze miałaś co jeść?
 • Czy mieszkałaś w domu?
 • Czy kształciłaś się przez wiele lat?
 • Jak codziennie docierałaś do szkoły? Czy miałaś podręczniki, szkolne obiady i wszystkie rzeczy, które są potrzebne w szkole?
 • Czy w dzieciństwie wyjeżdżałaś na wakacje?
 • Jakie prezenty urodzinowe sprawiły Ci największą przyjemność?
 • Czy miałaś rower, zabawki, domowe zwierzątko?
 • Czy dostawałaś nowe ubrania, gdy szybko wyrastałaś ze starych?
 • Czy chodziłaś do kina, uprawiałaś sport, uczyłaś się gry na jakimś instrumencie albo miałaś hobby?
 • Czy chodziłaś do lekarza i dostawałaś lekarstwa, kiedy byłaś chora?
 • Czy chodziłaś do dentysty?
 • Czy miałaś niezbędne rzeczy, których używałaś codziennie, takie jak szczoteczka i pasta do zębów, mydło i szampon?
 • Czy podróżowałaś samochodem?
 • Czy oglądałaś telewizję, rozmawiałaś przez telefon, używałaś światła, elektryczności i wody?

Za to wszystko trzeba płacić, a Ty miałaś to wszystko – bez opłat!

Gdy przejrzysz wspomnienia ze swojego dzieciństwa i młodości, zrozumiesz, ile otrzymałaś rzeczy, które są równoważne ciężko zarobionym pieniądzom. Bądź wdzięczna za każdą z nich i za wspomnienia, ponieważ, kiedy będziesz odczuwać szczerą wdzięczność za pieniądze, które otrzymałaś w przeszłości, Twoje pieniądze w magiczny sposób pomnożą się w przyszłości! Gwarantuje to prawo uniwersalne.

Aby kontynuować ćwiczenie Magiczne pieniądze, weź banknot o niski nominale i na kartce, którą do niego przylepisz, napisz:

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE PIENIĄDZE, KTÓRE DOSTAŁAM PRZEZ CAŁE MOJE ŻYCIE.

Noś dzisiaj magiczny banknot przy sobie. Przynajmniej raz rano i raz w południe – albo tak często, jak chcesz – wyjmij Magiczny Banknot i trzymaj go w rękach. Przeczytaj napisane słowa i postaraj się odczuwać prawdziwą wdzięczność za obfitość pieniędzy, które dostałaś w swoim życiu. Im bardziej będziesz szczera, im bardziej będziesz to odczuwać, tym szybciej zobaczysz cudowną zmianę w swojej sytuacji finansowej.

Od dzisiaj kładź swój Magiczny Banknot w miejscu, gdzie będziesz go widziała każdego dnia, żeby Ci przypominał o wdzięczności za obfitość otrzymanych pieniędzy. Nie zapominaj, że im częściej będziesz spoglądać na Magiczny Banknot i odczuwać wdzięczność za otrzymane pieniądze, tym więcej magii przyciągniesz.

Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, że będziesz chciała poskarżyć się na coś związanego z pieniędzmi, czy to słowami, czy myślą, zapytaj samą siebie: “Czy chcę zapłacić za tę skargę?”. Ponieważ ta jedna skarga spowoduje albo wręcz zahamuje napływ pieniędzy.

Od tego dnia obiecaj sobie, że ilekroć dostaniesz jakieś pieniądze, czy będzie to wynagrodzenie za pracę, jakiś zwrot czy zniżka, albo gdy ktoś da Ci coś, za co musiałabyś zapłacić, będziesz naprawdę za to wdzięczna. Każda z tych okoliczności oznacza, że otrzymałaś pieniądze i każdy przykład daje Ci okazję do użycia magicznej siły wdzięczności, żeby zwiększyć i pomnożyć Twoje pieniądze jeszcze bardziej przez odczuwanie wdzięczności za te, które właśnie dostałaś!

ĆWICZENIE NUMER 5

 • 1. Powtórz trzy pierwsze kroki ćwiczenia magicznego numer 1 – Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
 • 2. Usiądź i na kilka minut wróć do swojego dzieciństwa i wszystkich rzeczy, które dostałaś, a za które nie musiałaś płacić.
 • 3. Kiedy przebiegniesz myślą wszystkie wspomnienia, gdy płacono za Ciebie, powiedz i postaraj się całym sercem poczuć magiczne słowo “dziękuję”, w każdym z tych przypadków.
 • 4. Weź banknot o niskim nominale i przyklej do niego karteczkę z wypisanym wielkimi literami zdaniem: DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE PIENIĄDZE, KTÓRE DOSTAŁAM PRZEZ CAŁE MOJE ŻYCIE.
 • 5. Noś dzisiaj ze sobą Magiczny Banknot i przynajmniej rano i w południe – albo tyle razy, ile chcesz – wyjmij go i trzymaj w rękach. Przeczytaj napisane słowa i postaraj się odczuwać prawdziwą wdzięczność za obfitość pieniędzy, które dostałaś.
 • 6. Umieść Magiczny Banknot tak, gdzie codziennie będziesz go widziała, żeby Ci przypominał o bezcennym odczuwaniu wdzięczności za pieniądze, które otrzymałaś w swoim życiu.
 • 7. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *