MAGICZNE KROKI

DZIEŃ 19 MAGICZNE KROKI

“Codziennie sto razy myślę o tym, że moje życie wewnętrzne i zewnętrzne opiera się na pracy współczesnych i nieżyjących już ludzi, i że muszę podjąć wysiłek, aby dawać w równej mierze, jak brałem i jak nadal biorę.” ALBERT EINSTEIN

Z tymi słowami Einstein dał nam dar równy swoim odkryciom naukowym. Podzielił się z nami jednym z magicznych sekretów swojego sukcesu. Wdzięczność – codziennie!

Einstein jest inspiracją dzisiejszego ćwiczenia magicznego i pójdziesz w jego ślady, żeby przyciągnąć sukcesy do swojego życia. Dzisiaj, jak Einstein, podziękujesz sto razy i zrobisz to, stawiając sto Magicznych Kroków. Może wydawać Ci się niewiarygodne, że sto kroków może zmienić Twoje życie, ale odkryjesz, że jest to jedna z najpotężniejszych rzeczy, które możesz zrobić.

“Bóg dat Ci dziś 86400 sekund. Czy wykorzystałeś jedna, żeby powiedzieć dziękuje?” WILLIAM A. WARD

Aby wykonać Magiczne Kroki, zrobisz jeden krok i w myśli wypowiesz magiczne słowo “dziękuję” gdy Twoja stopa dotknie ziemi, a potem znów podziękujesz, gdy Twoja druga stopa dotknie ziemi. Jedna stopa, “dziękuję”, druga stopa, “dziękuję”, i będziesz powtarzać to magiczne słowo przy każdym kroku.

Najlepszą rzeczą w tym ćwiczeniu jest to, że możesz zrobić dowolną liczbę Magicznych Kroków gdzie tylko chcesz i o dowolnej porze; w domu, przechodząc z pokoju do pokoju, idąc po lunch albo kawę, wynosząc śmieci, idąc na spotkanie biznesowe, w drodze do taksówki, pociągu czy autobusu.

Jeśli sobie przypomnisz, jak się czułaś przed rozpoczęciem ćwiczenia, wtedy zauważysz wielką różnicę w swoim samopoczuciu po zrobieniu Magicznych Kroków. Nie będzie miało znaczenia, jeśli zrobisz je bez odczuwania głębokiej wdzięczności; obiecuje Ci, że będziesz potem szczęśliwsza. Jeśli czujesz się przygnębiona, Magiczne Kroki sprawią, że poczujesz się lepiej, a jeśli już czujesz się wspaniale, Magiczne Kroki jeszcze bardziej poprawią Twoje samopoczucie!

Aby ćwiczenie przyniosło jak najlepsze efekty, rób Magiczne Kroki przez jakieś dziewięćdziesiąt sekund

Mniej więcej tyle czasu trzeba, żeby przeciętna osoba zrobiła w spacerowym tempie sto kroków. W tym ćwiczeniu nie chodzi o zrobienie dokładnie stu kroków, ale co najmniej stu, ponieważ taka liczba prawdopodobnie zmieni Twoje samopoczucie. Kiedy się zorientujesz, jaką odległość pokonujesz, robiąc sto kroków wdzięczności, możesz wykonywać ćwiczenie o dowolnej porze dnia. Nie licz kroków, bo skupisz się na liczeniu, a przecież Twoje zadanie polega na wypowiadaniu magicznego słowa “dziękuję” przy każdym kroku. Wykonując dzisiejsze ćwiczenie, wypowiesz magiczne słowo dziękuje sto razy! Ile było w Twoim życiu dni, w których podziękowałaś sto razy?

A Einstein robił to codziennie.

ĆWICZENIE NUMER 19

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. O dowolnej porze dnia zrób z wdzięcznością sto Magicznych Kroków (zajmuje to około dziewięćdziesięciu sekund).
  • 3. Przy każdym kroku wypowiadaj i odczuwaj magiczne słowo “dziękuję”.
  • 4. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *