MAGICZNA PRZEMIANA BŁĘDÓW

DZIEŃ 26 MAGICZNA PRZEMIANA BŁĘDÓW W DOBRODZIEJSTWA

“Przemień swoje rany w mądrość.” OPHRAH WINFREY

Każdy błąd jest dobrodziejstwem w przebraniu. Dzisiejsze ćwiczenie magiczne to udowodni, ponieważ odkryjesz, że tak naprawdę w każdym błędzie ukryte są niewysłowione dobrodziejstwa!

Dziecko popełnia wiele błędów, gdy uczy się pisać albo jeździć na rowerze, i wcale się nad tym nie zastanawiamy, ponieważ wiemy, że uczy się na swoich błędach i w końcu opanuje to, co próbuje robić. 
W takim razie, dlaczego dorośli są dla siebie tacy surowi, kiedy popełnią błąd? Zasada, która odnosi się do dzieci, odnosi się również do Ciebie. Wszyscy popełniamy błędy i gdybyśmy ich nie popełniali, nigdy niczego byśmy się nie nauczyli, nie stalibyśmy się bystrzejsi czy mądrzejsi.

Mamy swobodę podejmowania własnych decyzji, a to oznacza, że mamy również prawo do popełniania błędów. Błędy mogą boleć, ale jeśli nie będziemy się uczyć na popełnionych błędach, nasz ból pójdzie na marne. W rzeczywistości, zgodnie z prawem przyciągania, bez końca będziemy popełniać ten sam błąd, aż konsekwencje zabolą nas tak mocno, że w końcu czegoś się z niego nauczymy! Błędy bolą właśnie z tego powodu, żebyśmy wyciągali z nich wnioski i przestali je powtarzać.

Aby uczyć się na własnych błędach, najpierw musimy się do nich przyznać, i tutaj wielu ludzi może się poczuć nieswojo, ponieważ często winią kogoś innego za swoje błędy.

Rozważmy scenariusz zatrzymania przez policję za przekroczenie dozwolonej prędkości, co zakończyło się wystawieniem mandatu. Zamiast przyjąć na siebie odpowiedzialność za to, że jechaliśmy z nadmierną prędkością, obwiniamy policjantów, bo przecież ukrywali się w krzakach za zakrętem, nie mogliśmy ich zobaczyć, mieli radar i w ten sposób nie mieliśmy żadnych szans. Ale błąd leżał po naszej stronie, ponieważ to my postanowiliśmy przekroczyć dozwoloną prędkość.

Problem z obwinianiem innych ludzi za nasz błąd jest taki, że będziemy cierpieć i poniesiemy konsekwencje naszego błędu, ale nie wyciągniemy z niego nauki, i trach! Znowu przyciągniemy te same błędy.

Jesteś człowiekiem i będziesz popełniać błędy, i to jedna z najpiękniejszych ludzkich cech – pod warunkiem, że potrafisz uczyć się na swoich błędach, w przeciwnym razie życie przyniesie Ci tylko niepotrzebne cierpienia.

Jak uczyć się na błędach? Odczuwając wdzięczność!

Bez względu na to, jak bardzo coś może wydawać się złe, zawsze, ale to zawsze można doszukać się w tym wielu rzeczy, za które trzeba być wdzięcznym. Kiedy znajdziesz wiele pozytywnych aspektów, za które możesz być wdzięczna, magicznie przemienisz błąd w dobrodziejstwo.

Dzisiaj pomyśl o jakimś błędzie, który popełniłaś w swoim życiu. Nie ma znaczenia, czy był to duży, czy mały błąd, ale wybierz taki, który wciąż sprawia Ci ból, gdy o nim myślisz. Może poniosły Cię nerwy podczas rozmowy z bliska Ci osoba i od tej pory stosunki między Wami już nie są takie same. Może ślepo komuś zaufałaś i się sparzyłaś. Być może powiedziałaś z pozoru niewinne kłamstewko, żeby się chronić, i z tego powodu znalazłaś się w nieprzyjemnej sytuacji. Może wybrałaś jakąś tańszą opcje i skończyło się na tym, że poniosłaś znacznie większe koszty. Może sądziłaś, że podejmujesz słuszną decyzje, ale przyniosła ona odwrotne skutki.

Kiedy wybierzesz błąd do Magicznej Przemiany w Dobrodziejstwa, poszukaj tego, za co powinnaś być wdzięczna. Aby Ci pomóc, podam dwa pytania, które możesz sobie zadać:

Czego się nauczyłam z tego błędu?

Co dobrego wynikło z tego błędu?

Najważniejszymi rzeczami, za jakie powinnaś być wdzięczna każdemu błędowi, jest to, czego się nauczyłaś. Rodzaj błędu nie ma znaczenia, bo zawsze może wyniknąć z niego wiele dobrego i zmienić Twoją przyszłość na lepsze. Przemyśl to bardzo dokładnie i przekonaj się, czy w wybranym błędzie uda Ci się znaleźć łącznie dziesięć dobrodziejstw, za które możesz być wdzięczna. 
Sporządź swoją listę w dzienniku wdzięczności albo w komputerze.

Weźmy przykład zatrzymania za przekroczenie dozwolonej prędkości i wystawienie mandatu:

 • 1. Jestem wdzięczna policjantom za to, że chcą mnie chronić przed wyrządzeniem sobie krzywdy, ponieważ w gruncie rzeczy właśnie to próbowali zrobić.
 • 2. Jestem wdzięczna policjantom, ponieważ, jeśli mam być ze sobą szczera, myślałam o innych rzeczach i nie koncentrowałam uwagi na drodze.
 • 3. Jestem wdzięczna policjantom, ponieważ przekraczanie prędkości z oponą do wymiany byto bezmyślnym narażaniem się na niebezpieczeństwo.
 • 4. Jestem wdzięczna policjantom za ostrzeżenie. Mandat zrobił swoje i w przyszłości będę poświęcać więcej uwagi prędkości, z jaką jeżdżę.
 • 5. Jestem wdzięczna policjantom, ponieważ sama nie wiem, dlaczego wpadłam na szalony pomysł, że mogę przekroczyć prędkość bezkarnie i bez narażania się na niebezpieczeństwo. Powaga sytuacji sprawiła, że przyjęłam do wiadomości fakt, iż stanowiłam poważne zagrożenie dla siebie i dla innych.
 • 6. Jestem wdzięczna policjantom, ponieważ gdy pomyśle o mojej rodzinie narażonej na niebezpieczeństwo przez innych kierowców łamiących przepisy, to zdecydowane jestem za tym, żeby policja ich zatrzymywała.
 • 7. Jestem wdzięczna policjantom za pracę, jaką wykonują, próbując zapewnić bezpieczeństwo każdej osobie i rodzinie na drogach.
 • 8. Jestem wdzięczna policjantom. Codziennie widzą takie sytuacje, że serce się kraja, i wszystkim, co próbują robić, jest ochrona życia mojego i mojej rodziny.
 • 9. Jestem wdzięczna policjantom za dopilnowanie, że bezpiecznie dotarłam do domu i jak zwykle spotkałam się z moją rodzina.
 • 10. Jestem wdzięczna policjantom, ponieważ ze wszystkich możliwych zdarzeń, które mogły zakończyć moją jazdę z nadmierną prędkością, zatrzymanie przez policje byto najmniej szkodliwe i być może jest największym dobrodziejstwem w moim życiu.

Usilnie Cię namawiam do przeanalizowania popełnionych błędów, które nadal pogarszają Ci samopoczucie, i żebyś w wybranym przez siebie czasie wykonała to wspaniałe, magiczne ćwiczenie. Pomyśl o tym: dzięki jednemu błędowi zyskałaś moc pozwalającą na przyciągniecie wielu dobrodziejstw! Co innego gwarantuje takie dodatkowe korzyści?

ĆWICZENIE NUMER 26
MAGICZNA PRZEMIANA BŁĘDÓW W DOBRODZIEJSTWA

 • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
 • 2. Wybierz jeden błąd, który popełniłaś w swoim życiu. 
 • 3. Wyszukaj łącznie dziesięć dobrodziejstw, za które jesteś wdzięczna temu błędowi, i je zapisz.
 • 4. W znalezieniu dobrodziejstw może ci pomóc udzielenie odpowiedzi na dwa pytania: Czego nauczyłam się z tego błędu? I: Co dobrego wynikło z tego błędu?
 • 5. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *