MAGICZNA LISTA SPRAW

DZIEŃ 18 MAGICZNA LISTA SPRAW

“Świat jest pełen magicznych rzeczy, które czekają, aż nasze zmysły się wyostrzą”. EDEN PHILLPOTTS

Gdy się nad tym zastanowisz, dojdziesz do wniosku, że wdzięczność jest Twoim najlepszym przyjacielem. Zawsze jest przy Tobie, zawsze blisko, żeby Ci pomóc, i nigdy Cię nie zawiedzie ani nie opuści, a im bardziej będziesz na niej polegać, tym więcej dla Ciebie zrobi i tym bardziej wzbogaci Twoje życie. Dzisiejsze ćwiczenie magiczne pokaże Ci, jak możesz liczyć na to, że wdzięczność zrobi dla Ciebie więcej magicznych rzeczy.

Każdego dnia zdarzają się drobne życiowe problemy, które wymagają rozwiązania.

Czasami czujemy się przytłoczeni, jeśli nie wiemy, jak poradzić sobie z jakąś sytuacją. Może Twoim problemem jest to, że brakuje Ci czasu na zrobienie wszystkiego, co powinnaś zrobić, i nie co odpocząć, ponieważ doba ma tylko dwadzieścia cztery godziny. Może czujesz się przepracowana i chcesz mieć więcej wolnego czasu, ale nie masz pojęcia, w jaki sposób mogłabyś to osiągnąć. Może mierzysz się z jakimś problemem, który wymaga rozwiązania, ale nie wiesz, od czego masz zacząć. Może coś zgubiłaś i dokładasz starań, żeby odnaleźć zgubę, niestety, bez powodzenia. A może szukasz na przykład idealnego zwierzątka domowego, idealnej opiekunki do dzieci, cudownej fryzjerki, świetnego dentysty albo lekarza, i pomimo Twoich wysiłków poszukiwania nie przynoszą pożądanego rezultatu.

Ćwiczenie Magiczna Lista Spraw pomoże Ci w rozwiązaniu codziennych problemów, gdy nie będziesz wiedziała, co zrobić, albo gdy po prostu chcesz, żeby coś zostało zrobione za Ciebie. Twoje zadanie polega po prostu na odczuwaniu jak największej wdzięczności za to, co chcesz, żeby zostało zrobione, jakby już się dokonało. I wtedy niech dzieje się magia!

Dzisiaj sporządzisz pisemną listę najważniejszych rzeczy, które chciałabyś załatwić albo rozwiązać, i zatytułujesz ją Magiczna Lista Spraw.

Możesz umieścić na liście to, czego nie masz czasu zrobić albo czego nie chcesz zrobić, wraz z różnymi aktualnymi problemami, od najdrobniejszych codziennych spraw po poważniejsze sytuacje życiowe.

Kiedy skończysz zestawianie listy, wybierz z niej trzy punkty, żeby dzisiaj się na nich skupić, i kolejno wyobrażaj sobie, że każda z tych spraw została magicznie załatwiona. Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie wraz z okolicznościami i wypadkami poszli Ci na rękę, żeby to dla Ciebie zrobić, i że już jest zrobione! Wszystko zostało zrobione, załatwione, rozwiązane, a Ty za to dziękujesz. Poświęć co najmniej jedną minutę każdemu z wybranych trzech punktów, wierząc, że sprawa została załatwiona, i odczuwając ogromną wdzięczność. W późniejszym czasie możesz w podobny sposób postępować z pozostałymi pozycjami, ale musisz wiedzieć, że moc jest już w samym ich umieszczeniu na Magicznej Liście Spraw.

Musisz być magnesem dla rozwiązania, nie magnesem dla problemu. Odczuwanie wdzięczności za to, że masz rozwiązanie, że problem został rozwiązany, przyciąga rozwiązanie.

ĆWICZENIE NUMER 18

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Sporządź pisemną listę najważniejszych spraw albo problemów, które musisz załatwić albo rozwiązać. Zatytułuj ją Magiczna Lista Spraw.
  • 3. Wybierz z listy trzy najważniejsze dla Ciebie rzeczy i kolejno wyobrażaj sobie, że każda z nich została dla Ciebie zrobiona. 
  • 4. Poświęć co najmniej jedną minute każdej sprawie, wierząc, że już jest załatwiona, i w zamian postaraj się odczuwać ogromną wdzięczność. 
  • 5. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *