MAGIA SERCA

DZIEŃ 20 MAGIA SERCA

“Wdzięczność jest pamięcią serca”. JEAN BAPTISTE MASSIEU

Może już doszłaś do tego, że celem każdego magicznego ćwiczenia wdzięczności zawsze jest odczuwanie jej w jak największym stopniu. To dlatego, że kiedy zwiększasz wewnętrzne uczucie wdzięczności, w zewnętrznym świecie przybywa tego, za co powinnaś być wdzięczna.

Po długotrwałym praktykowaniu wdzięczności automatycznie będziesz ją czuła głębiej w swoim sercu. Jednakże dzisiejsze ćwiczenie magiczne skraca czas, którego normalnie wymagałoby osiągnięcie tego poziomu.

Ćwiczenie Magia Serca ma na celu ogromne zwiększenie głębi odczuwanej przez Ciebie wdzięczności przez skoncentrowanie umysłu na okolicach serca, gdy będziesz wypowiadać i odczuwać magiczne słowo “dziękuję”. Badania naukowe wykazały, ze skupianie uwagi na sercu w czasie odczuwania wdzięczności sprawia, że jego rytm staje się o wiele bardziej miarowy i harmonijny, co z kolei wpływa na poprawę zdrowia i lepsze funkcjonowanie systemu immunologicznego. To powinno dać Ci pojecie o potędze Magii Serca. Osiągnięcie efektów wymaga praktyki, ale warto spróbować. Po kilku próbach osiągniesz zamierzony cel i za każdym razem, gdy będziesz ćwiczyć Magię Serca, Twoje uczucie wdzięczności będzie wzrastać w sposób wykładniczy.

Aby wykonać to ćwiczenie, skoncentruj myśli i uwagę na okolicach serca.

Nie ma znaczenia, czy skupisz się na wnętrzu, czy na powierzchni ciała. Zamknij oczy, ponieważ w ten sposób będzie łatwiej, i koncentrując się na swoim sercu, wypowiedz w myślach magiczne słowo “dziękuję”. Kiedy przećwiczysz to kilka razy, nie będziesz już musiała zamykać oczu, ale z reguły będziesz czuć większą wdzięczność, gdy będą one zamknięte.

Kilka rad pomoże Ci naprawdę szybko uzyskać Magie Serca. Możesz położyć prawa rękę na sercu, by umysł łatwiej się tam skoncentrował, gdy będziesz wypowiadać magiczne słowo “dziękuję”. Albo możesz sobie wyobrazić, że magiczne słowo “dziękuję” płynie z Twojego serca, a nie z umysłu, gdy je wypowiadasz.

W ramach dzisiejszego ćwiczenia weź swoją Listę Dziesięciu Największych Pragnień i przećwicz Magię Serca na każdym z nich. Przeczytaj kolejne pragnienia w myśli albo na głos, po przeczytaniu każdego zamknij oczy, skoncentruj umysł na okolicach serca i powoli wypowiedz magiczne słowo “dziękuję”. Po zakończeniu Magii Serca w odniesieniu do każdego ze swoich pragnień będziesz miała nie tylko zwiększona głębię wdzięczności, jaką jesteś w stanie osiągnąć, ale również ogromnie zwiększoną wdzięczność za swoje dziesięć największych pragnień.

Możesz stosować ćwiczenie Magia Serca do swoich pragnień, jeśli chcesz przyśpieszyć ich spełnienie, albo za każdym razem, gdy wypowiadasz magiczne słowo “dziękuję”. Samo używanie Magii Serca kilka razy dziennie wywrze duży wpływ na Twoje szczęście i na magię w Twoim życiu.

Po kilkukrotnym przećwiczeniu Magii Serca zauważysz ogromne zwiększenie głębi odczuwania, i właśnie o to chodzi, ponieważ im głębsze uczucie wdzięczności, tym większą obfitość otrzymasz. Pierwszymi fizycznymi oznakami tego, że zwiększyła się głębia Twoich uczuć, może być na przykład mrowienie wokół serca albo przenikająca Cię radość. Być może Twoje oczy wypełnią się łzami albo dostaniesz gęsiej skórki. Ale bez wyjątku zaczniesz odczuwać głębię spokoju i szczęścia, jakiej nie czułaś nigdy wcześniej!

ĆWICZENIE NUMER 20

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Skoncentruj swój umysł i swoją uwagę na okolicach serca.
  • 3. Zamknij oczy i skupiając umysł na sercu, w myślach wypowiedz magiczne słowo “dziękuję”.
  • 4. Weź swoją Listę Dziesięciu Największych Pragnień i przećwicz Magię Serca, czytając każde z nich, potem zamknij oczy, skoncentruj uwagę na okolicach serca i powoli powiedz “dziękuję”.
  • 5. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *