MAGIA I CUDA W ZDROWIU

DZIEŃ 16 MAGIA I CUDA W ZDROWIU

“Cuda nie są sprzeczne z naturą. Są sprzeczne z tym, co nam o naturze wiadomo”. ŚWIĘTY AUGUSTYN

Powinniśmy czuć się zdrowi, pełni wigoru i szczęścia, ponieważ zdrowie jest prawem przysługującym nam z tytułu urodzenia. Rzeczywistość jednakże jest taka, że wiele osób rzadko się tak czuje, o ile w ogóle. Wielu ludzi boryka się z chorobami, ma problemy z funkcjonowaniem swojego ciała albo cierpi z powodu depresji i innych problemów ze zdrowiem psychicznym, a wszystkie te stany oznaczają oczywiście mniej niż idealne zdrowie. Wdzięczność jest jednym z najszybszych znanych mi sposobów prowadzących do magicznego doświadczenia idealnego stanu zdrowia ciała i umysłu.

Kiedy Twoje ciało choruje, to zrozumiałe, że masz negatywne uczucia, takie jak zmartwienie, frustracja czy strach. Ale negatywne uczucia do choroby nie przywrócą zdrowia. W rzeczywistości maja przeciwny skutek – jeszcze bardziej pogarszają zdrowie. Aby je poprawić, musisz zastąpić negatywne uczucia dobrymi uczuciami i wdzięczność jest najłatwiejszym sposobem, żeby tego dokonać.

Wielu ludzi ma również krytyczne myśli co do swojego wyglądu i czuje się niezadowolona z takiego czy innego aspektu swojej powierzchowności. Niestety, takie myśli i uczucia również zmniejszają magiczny napływ zdrowia. Kiedy nie lubisz czegoś w swoim ciele, nie jesteś wdzięczna swojemu ciału. Pomyśl o tym. Zgodnie z prawem przyciągania, narzekanie na własne ciało ściągnie więcej powodów do narzekań, i w ten sposób narzekanie na ciało czy wygląd wystawi na ryzyko Twoje zdrowie.

Celem dzisiejszego ćwiczenia Magia i cuda w zdrowiu jest spowodowanie wielkiej poprawy Twojego zdrowia.

Wykonasz trzy kroki, żeby przyśpieszyć rezultaty.

Krok 1: Zdrowie, które otrzymałaś (przeszłość)

Pomyśl o cudownym zdrowiu, jakie miałaś w dzieciństwie, latach młodzieńczych i dorosłym życiu. Pomyśl o tych chwilach, kiedy czułaś się pełna energii i byłaś szczęśliwa. Przypomnij sobie trzy odrębne przypadki, kiedy czułaś się w siódmym niebie, wypowiedz magiczne słowo “dziękuję”, i postaraj się odczuwać szczerą wdzięczność za te czasy. Jeśli wrócisz myślą do wspaniałych chwil w swoim życiu, z łatwością przypomnisz sobie trzy odrębne przypadki.

Krok 2: Zdrowie, które bez przerwy otrzymujesz (teraźniejszość)

Pomyśl o zdrowiu, które otrzymujesz dzisiaj, i odczuwaj wdzięczność za każdy narząd, układ i zmysł fizyczny który obecnie pracuje dobrze w Twoim ciele. Pomyśl swoich ramionach, nogach, rękach, oczach, uszach, wątrobie, nerkach, mózgu czy sercu. Wybierz pięć funkcji swojego ciała, które są dobre, i jednej po drugiej powiedz w myśli magiczne słowo “dziękuję”.

Krok 3: Zdrowie, które chcesz otrzymać (przyszłość)

Do dzisiejszego ćwiczenia magicznego będziesz musiała wybrać jedną część swojego ciała, której stan chcesz poprawić, i użyjesz magicznej siły wdzięczności w bardzo szczególny sposób. Pomyślisz o idealnym stanie tego, co chcesz poprawić. Kiedy dziękujesz za idealny stan czegokolwiek, wprawiasz w ruch magiczną siłę wdzięczności, która zapewni odzyskanie tego idealnego stanu.

Bardzo często, gdy u kogoś zostaje zdiagnozowana jakaś choroba, człowiek nie tylko dużo o tym myśli,ale przegląda materiały dotyczące choroby, gromadząc informacje o możliwych objawach pogorszenia i strasznych skutkach. Innymi słowy, osoba chora całą swoją uwagę poświęca chorobie. Jednak prawo przyciągania mówi, że nie możemy usunąć problemu przez skupianie na nim uwagi, ponieważ skupianie się na problemie może go tylko powiększyć. Zamiast tego powinniśmy zrobić coś zupełnie przeciwnego: skoncentrować się na idealnym stanie tej części naszego ciała, która jest chora, i poświęcić jej nasze myśli i uczucia.

Spędź jedną minutę na wyobrażaniu sobie, że Twoje ciało jest w idealnym stanie.

Gdy ujrzysz w wyobraźni swoje ciało w upragnionym stanie, bądź wdzięczna, jakby Twoje pragnienie już się spełniło. Jeśli chcesz magicznie przywrócić zdrowie swoim nerkom, bądź wdzięczna za silne i zdrowe nerki, które filtrują wszystkie zbyteczne produkty przemiany materii w Twoim ciele. Jeśli chcesz magicznie przywrócić zdrowie swojej krwi, bądź wdzięczna za czystszą i zdrowa krew, która przenosi tlen i substancje odżywcze do wszystkich części Twojego ciała.

Cokolwiek chcesz poprawić, najpierw wyobraź sobie samą siebie w idealnym stanie, a potem bądź wdzięczna za idealny stan, jakbyś właśnie go otrzymała.

“Naturalne siły w każdym z nas są prawdziwymi uzdrowicielami” HIPOKRATES

Jeśli tego potrzebujesz, możesz codziennie stosować ćwiczenie Magia Cuda w Zdrowiu; możesz je wykonywać wiele razy w ciągu dnia, jeśli naprawdę chcesz przyśpieszyć magiczny powrót do zdrowia albo poprawę jakiegoś aspektu swojego ciała. Jeśli masz negatywne myśli czy uczucia w związku z obecnym stanem swojego ciała czy zdrowia, ważne jest natychmiastowe zastąpienie ich wyobrażeniem samej siebie w idealnym stanie, jakiego pragniesz, i odczuwanie prawdziwej wdzięczności, jakbyś już otrzymała ten stan.

Najskuteczniejszym sposobem gwarantującym zdrowie, poza troszczeniem się o swój organizm, jest kontynuowanie wdzięczności za zdrowie.

ĆWICZENIE NUMER 15 CUDA W ZDROWIU

  • 1. Bądź wdzięczna za to, co masz: Sporządź listę dziesięciu doznanych dobrodziejstw. Napisz, dlaczego jesteś wdzięczna. Ponownie przeczytaj listę i po każdym dobrodziejstwie powiedz dziękuję, dziękuję, dziękuję, starając się odczuwać jak największą wdzięczność.
  • 2. Przypomnij sobie trzy przypadki w swoim życiu, kiedy czułaś się w siódmym niebie i szczerze za nie podziękuj.
  • 3. Pomyśl o pięciu funkcjach swojego ciała, które są dobre i kolejno podziękuj za każdą z nich.
  • 4. Wybierz jedną rzecz dotyczącą swojego ciała albo zdrowia, którą chcesz poprawić i przez minutę wyobrażaj sobie samą siebie w idealnym stanie. Potem podziękuj za ten idealny stan.
  • 5. Tuż przed położeniem się spać weź do ręki swój Magiczny Kamień i wypowiedz magiczne słowo „dziękuję”, za „najlepszą” rzecz, która się dzisiaj zdarzyła.

Powodzenia!

Nie zaczęłaś/eś wyzwania w tym samym czasie co ja, nie ma sprawy. Cofnij się do poprzedniego wpisu i zacznij od pierwszego dnia 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *