logo radosna dusza

CHODŹ, NAMALUJ SWÓJ ŚWIAT

DLACZEGO TAK WIELU LUDZI REZYGNUJE Z MARZEŃ?

DLACZEGO TAK WIELU LUDZI WĄTPI W SWOJE UMIEJĘTNOŚCI?

Kim jestem i z czym do Ciebie przychodzę?

Nazywam się Joanna Piotrowska Ratajczyk. Jestem fotografką, malarką, radosną i kreatywną Duszą.

Od wielu lat pracuję z obrazem i aparatem fotograficznym. Obecnie pomagam ludziom w procesie odkrywania własnej drogi, poprzez pracę z intuicją i wewnętrznym dzieckiem. W jaki sposób? O tym już za chwilę…

Prawdopodobnie zgodzisz się ze mną, że na rynku jest wiele kursów dotyczących malowania. Czy aby są jednakowe? A może czymś się jednak wyróżniają? Pytanie tylko, czego Ty potrzebujesz i czego szukasz? Daj mi kilka minut, a pokaże Ci na czym polega wyjątkowość mojego kursu i jakie mam prawo do tego, aby uczyć kogokolwiek malowania intuicyjnego?

 
Joanna Ratajczyk

Krótka historia o narodzinach pasji…

Od dziecka rysowałam wszystko to, co czułam. Tworzyłam pierwsze obrazy na zasadzie symboli. Później portretowałam wszystkich, którzy w ten czy inny sposób byli dla mnie ważni. Kochałam to robić. Czułam, że mogę wszystko! Niestety porównywanie mnie i moich prac do kogoś, kto był zaawansowany technicznie oraz znał przeróżne formy artystyczne sprawiło, że przestałam malować. 

Przez dziesięć lat nie brałam pędzla do ręki. Tęskniłam. Mój umysł i moje serce nadal tworzyły w wyobraźni przeróżne ilustracje. Piękne krajobrazy, niezwykłe twarze, barwne tekstury i najprzedziwniejsze kształty. Poczułam na nowo pragnienie tworzenia. Tym razem bez oceny. Znalazłam odpowiednie warsztaty. Nauczyłam się jak pracować z intuicją za pomocą sztuki. Wybrałam z wiedzy, która była mi przekazywana to, co było najbliższe memu sercu i duszy. I tak, wraz z ogromnym doświadczeniem zarówno teoretycznym, jak i praktycznym stworzyłam swój Autorski Program Malowania Intuicyjnego.

kurs online malowania intuicyjnego " Chodź, namaluj Swój świat" Joanna Ratajczyk

Na czym polega wyjątkowość tego kursu i co z tego będziesz mieć dla siebie?

Aby w pełni pokazać Ci wszystkie zalety owego procesu, jakim niewątpliwie jest ten kurs, pozwól, że zacznę od wyjaśnienia Ci tego, czym on tak naprawdę jest, a do czego mu daleko?

Na tym kursie nie będziesz uczył się konkretnych technik malarskich. Zatem nie zostaniesz po nim licencjonowanym artystą plastykiem. Bo nie o to w tym wszystkim chodzi.  Jaką zatem wiedzę i umiejętności posiądziesz po ukończeniu wszystkich modułów? 

Oto zaledwie kilka powodów, dla których warto rozpocząć, te niesamowitą przygodę z malowaniem intuicyjnym:

 •  Uruchomi lub wzmocni pracę prawej półkuli Twojego mózgu, odpowiedzialnej za twórczość i kreatywność w każdej dziedzinie Twojego życia.
 •  Zsynchronizuje obie te półkule, poprzez łączenie potrzeby tworzenia, z analizowaniem potrzeb i samego procesu, którego niewątpliwie produktem końcowym będzie obraz.
 •  Pomoże Ci odkryć własną drogę, na nowo poczuć się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem, a wszystko to, przez otwarcie się na kreatywną i intuicyjną twórczość. W zgodzie ze sobą, swoimi emocjami i głęboko skrywanymi potrzebami.
 •  Poprzez kontakt z intuicją stworzy połączenie pomiędzy świadomością, a mądrością wewnątrz Ciebie.
 •  Stanie się początkiem Twojego świadomego rozwoju. I co najpiękniejsze, znowu pokochasz farby, kredki, bloki, podobrazia, pędzle. A jeśli do tej pory jeszcze nigdy nie miałeś z nimi do czynienia, kto wie, może to będzie Twoja nowa pasja?

Co mówią osoby, które skorzystały z kursu online malowania intuicyjnego “Chodź, namaluj Swój świat”?

Klaudia Stawiarska

“Kurs zaczynałam z intencją, żeby nauczyć się słuchać swojej intuicji. Ja miałam takie wyzwanie w swoim życiu, że nie do końca rozróżniałam kiedy mówi do mnie mój rozum czy też moje ego, a kiedy mówi do mnie moja intuicja i moje serce. Zawsze chciałam działać według mojego serca. 

Kurs Asi pojawił się w idealnym momencie w moim życiu, ponieważ nauczył mnie tego rozróżniania. Tak naprawdę na początku trochę się frustrowałam bo myślałam, że będę uczyć się malować piękne obrazy, a okazało się, że ten kurs wcale nie uczy malować obrazów, a uczy właśnie odkrywania siebie, wchodzenia w swoje wnętrze i odkrywania różnych schematów, przekonań, różnych blokad, różnych myśli na swój temat, które nie do końca są nasze. Pozwala stanąć w dystansie do siebie, żeby zaobserwować to wszystko i podjąć decyzje czy ja dalej chcę w ten sposób żyć.

Ja malując obrazy i przechodząc ten kurs dowiedziałam się bardzo dużo o sobie i ciągle się dowiaduję.  Każdy mój proces malowania obrazu, według instrukcji Asi, sprawia, że odkrywam coś nowego. Bardzo się cieszę, że przeszłam ten kurs bo nauczyłam się słuchać swojej intuicji, co dla mnie jest bezcenne.

Dlatego bardzo bym chciała polecić kurs Asi wszystkim tym, którzy chcieli by nauczyć się słyszeć swoją intuicję, rozróżniać kiedy przemawia intuicja, a kiedy rozum i potrafić później ją słuchać. Te kurs przechodzę kolejny raz. Za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego o sobie. Asia również zdradza różne techniki malowania ale to nie jest tutaj najważniejsze. Najważniejsze jest to, że odkrywamy siebie i uczymy się nowych nawyków myśleniowych i działania w życiu, żeby mieć więcej szczęścia, radości, miłości i podejmować lepsze decyzje. Polecam Asię jako instruktorkę. Jestem bardzo szczęśliwa, że poznałam Asię ponieważ ta relacją ma mega pozytywny wpływ na mnie.”

Joanna Materek

“Chciałabym Wam opowiedzieć o mojej przygodzie z bazgrołkami, a tak naprawdę przygodzie związanej z malowaniem. Od zawsze zachwycałam się pracami dziecięcymi, ponieważ one wypływały z serca. Dzieci nie zastanawiały się nad tym, czy to jest kształtne czy niekształtne, czy to jest rzeczywiście takie, jak jest w rzeczywistości czy nie i to mi się bardzo podobało. One dobierały kolorystykę, która płynęła z ich duszy. 

Właśnie kiedy spotkałam Joannę Piotrowską Ratajczyk, moją przyjaciółkę, dowiedziałam się więcej na temat jak wydobyć to, co płynie z duszy. Udało się. Joasia zrobiła wspaniały kurs online, zaprosiła mnie na ten kurs, a ja z wielką radością w niego weszłam. Zachwyciłam się pierwszym etapem – to są właśnie bazgrołki. Na czym one polegają? Na bazgraniu. Ale jaką radość dają? Ile z tego ciekawych emocji wynika? Bo tam są emocje. W malowaniu są emocje, w graniu są emocje i w życiu są emocje i to jest właśnie takie bardzo naturalne. 

Joanna Rataczyk Piotrowska pięknie prowadzi krok po kroku w tak zwane intuicyjne malowanie. Bardzo Wam polecam. U mnie odezwała się dziecięca radość. Jeszcze wiele czeka mnie wyzwań przed intuicyjnym malowaniem ale to co się już wydażyło jest piękne i bardzo Ci polecam właśnie kurs Joasi.”

Obraz "Mam tę moc" Joanna Ratajczyk

Kamila Tarach

Kurs “Chodź namaluj Swój świat” pozwolił mi namalować mój świat. Nie ten, który jest widoczny na co dzień ale ten, którego często nie widziałam, nie dostrzegałam, może wręcz unikałam. Mówię tutaj o moim świecie wewnętrznym. 

Asia w kursie wprowadza w tajniki farb i kolorów i różnych “trików” mówiących o tym w jaki sposób malować intuicyjnie. Lekcja po lekcji omawia ten styl malowania. Omawia czym jest intuicja i jak zgodnie z nią malować. Jak odrzucić głowę i oddać prowadzenie ręce zamiast głowy. To było dla mnie najtrudniejsze, ponieważ do tej pory lubiłam mieć kontrolę. 

Asia w kursie daje wiele tematów do namalowania, pozwala na ich przepracowanie, w ciszy z płótnem, co później widzimy za pomocą obrazu. 

Malowanie było dla mnie jak taka intymna relacja z płótnem, na którym uwidoczniło się to co ja przeżywałam. 

Asia w kursie tłumaczy w jaki sposób należy interpretować namalowane dzieła. Dzięki poszczególnym tematom można uwolnić emocje, zarówno te niewspierające jak i te towarzyszące wdzięczności czy też marzeniom. Jest to kurs pracy z intuicją, z własnym wnętrzem, za pomocą którego można jeszcze lepiej poznać siebie. Każda lekcja trwa ok 10 min dzięki czemu można obejrzeć lekcje w tak zwanym “międzyczasie”. 

Z całego serca polecam każdemu kurs Joanna Ratajczyk, Radosnej Duszy. Moja dusza uradowała się po tym kursie. Z całego serca dziękuję Ci Asiu. “

Jakby to było, gdybyś mógł każdą stresującą sytuacje zamienić w dzieło sztuki???

Wyobraź sobie teraz, że tworzysz z radością niemalże dziecka obrazy, którymi prosto z serca obdarowujesz bliskich i przyjaciół.

Jakby to było, gdyby każde trudne doświadczenie, ale i powód do szczęścia zamieniały się w pejzaż, przestrzeń kosmiczną, zachód słońca lub bukiet egzotycznych kwiatów?

Wiem, że już to widzisz i czujesz. Dla takich chwil właśnie pragnę towarzyszyć Ci w tym procesie. Od pierwszej kropki, aż po pełne barw i emocji dzieła Twojego życia. Wystarczy, że odrobinę mi zaufasz i dołączysz do mojego kursu.

Proces powstawania obrazu "Elements" Joanna Ratajczyk

A co, jeśli nie skorzystasz z tej okazji???

Możesz oczywiście samodzielnie rysować lub malować, wzorując się na podręcznikach, książkach lub zlecać tworzenie obrazów innym. Ale czy na pewno chcesz, aby Twoi bliscy lub przyjaciele ozdabiali swoje domy cudzymi pracami, ofiarowanymi przez Ciebie?

Czy jesteś pewien, że Twoją własną przestrzeń najlepiej wypełni cudza kreacja? Dodatkowo znalezienie takiego artysty, którego twórczość będzie bliska Twemu sercu i gustowi może zająć sporo czasu i okazać się fiaskiem. A przecież mógłbyś ten czas spędzić w znacznie ciekawszy sposób. Co więcej, czas ten mógłby być kolejnym etapem na drodze do poznania siebie samego, poprzez malowanie intuicyjne rzecz jasna. Twoje własne.

Maria Myszke

“Co mi dał kurs malowania intuicyjnego prowadzony razem z Asią? 

Przede wszystkim to, że jakkolwiek nazwiemy naszą intuicję,  czy aniołem, czy duszą, to ona jest cały czas z nami  i pomaga nam.  Nie zastanawiałam się nad tym jakimi sprawami się martwię, a dzięki temu, że mogłam rozwinąć dany temat, przekonałam się, że zmartwienia przeminą, a radość życia dalej pozostaje.  Było fajnie wyjść na zewnątrz, poszukać przedmiotu, który użyję do obrazu. Największą frajdą było jak miałam obraz do przemalowania. Nie wiedziałam co namalować, a moja intuicja mi podpowiedziała, że będzie to chmurka. To jest fajne, że ta nasza intuicja jest z nami cały czas, opiekuje się nami, jak jej zaufamy to ona poprowadzi nas przez życie

Kasia Witkowska

“Kurs jest fantastyczny. Kiedy dowiedziałam się, że Asia jest w trakcie tworzenia tego kursu, już nie mogłam się doczekać ponieważ wiedziałam, że jest on stworzony dla mnie i  wcale się nie pomyliłam. 

Kurs jest bardzo fajnie nagrany. Odcinków jest sporo ale są krótkie. W każdym odcinku podany jest jakiś temat do pracy nad swoimi emocjami, nad swoim ja, nad wydobyciem tego co w sercu drzemie. Byłam zdumiona z tego, że z każdym odcinkiem nie mogłam doczekać się kolejnego. 

Ten kurs był dla mnie naprawdę pomocny, kiedy go najbardziej potrzebowałam. Miałam ciężki okres emocjonalny i potrzebowałam tego wejścia w siebie i popracowania nad emocjami. To co przeżyłam i przeszłam w trakcie tego kursu jest nie do opisania. Po prostu to trzeba przeżyć! 

To jest wejście w głąb siebie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że w nas drzemią aż takie emocje. Jak te emocje wydobywamy na zewnątrz i to co powstaje na płótnie to jest rewelacja. 

Malowanie intuicyjne jest wspaniałym procesem, gdzie możemy popracować nad sobą. “

Możesz również odkryć piękno swego istnienia na innych warsztatach i pozwolić się prowadzić komuś innemu. Dlaczego zatem tak mi zależy, abyś wybrał właśnie mnie?

Moim głównym celem jest pomagać ludziom w rozwoju, w poszerzaniu samoświadomości i w odnalezieniu radości życia. Pragnę, aby nauczyli się słuchać swego ciała i swojej intuicji. Chcę, aby właśnie poprzez ten rozwój i kolejne jego etapy, budowali zaufanie do siebie i do własnej intuicji. Wierzę, że wartości takie jak miłość, radość i harmonia pozwalają nadać większy sens naszemu życiu i poczuć spełnienie. Dzięki temu będziemy wstanie zbudować świat pełen szacunku, zrozumienia i zaufania zaczynając od siebie.

Ale wiesz co? Przede wszystkim kocham to, czym dzielę się z Tobą w każdym module tego kursu.

Podsumujmy zatem ogrom wartości, jakie wraz z inwestycją w ten proces twórczy otrzymasz.

 •  Dostaniesz wiedzę o tym, jakich używać farb i pędzli, aby Twoje prace przetrwały dłużej.
 •  Zyskasz pewność siebie w procesie tworzenia i nauczysz się radzić sobie z blokadami twórczymi.
 •  Odkryjesz radość z tworzenia.
 •  Poznasz lepiej sam siebie.
 •  Nauczysz się słuchać siebie samego i podążać za intuicją.
 •  Odkryjesz mądrość w sobie, która od zawsze tam była.
 •  Osiągniesz spokój wewnętrzny, a co za tym idzie, nauczysz się radzić sobie ze stresem.
I mogłabym tak w nieskończoność, ale napomknę jedynie, że według badań Uniwersytetu Drexela, Kortyzol – hormon związany ze stresem, obniża się znacząco, po zaledwie 45 minutach pracy twórczej. Zatem czuję, że jednak warto! Zasługujesz na to, aby uwolnić się choćby na godzinę, z tego wszystkiego, co odbiera Ci poczucie własnej wartości i radość życia.
 

Kurs online “Chodź, namaluj Swój świat” składa się z czterech modułów:

 1. MOŻLIWOŚCI
 2. INSPIRACJA
 3. MIŁOŚĆ
 4. JEDNOŚĆ

 

 • Każdy moduł kursu “Chodź, namaluj Swój świat” składa się z kilku filmów wideo. 
 • Wszystkie materiały wideo, audio oraz notatki dostępne są na platformie internetowej tylko dla uczestników kursu. Dostęp do nagranych filmów z instrukcjami umożliwi Ci naukę w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu.
 • Kurs obejmuje 6 godzin materiałów wideo.
 • Podczas tej pięknej podróży w głąb siebie, namalujesz 14 obrazów.
 • Wszystkie materiały wideo są do Twojej dyspozycji przez okres jednego roku.
 

Porozmawiajmy o cenie…

Jest oczywiście na rynku wiele podobnych szkoleń. Być może nawet tańszych. Jednak według wielu różnych opinii, jakie do tej pory słyszałam od uczestników moich warsztatów, którzy przed spotkaniem ze mną próbowali swoich sił gdzieś indziej, moje autorskie dzieło okazuje się być warte swojej ceny. Nawet nie masz pojęcia, jak niesamowicie mnie to cieszy. Tak bardzo pragnę dawać innym wartość. A ten kurs niewątpliwie taki właśnie jest.

Zapis na Kurs online malowania intuicyjnego "CHODŹ, NAMALUJ SWÓJ ŚWIAT" - 750

I na koniec słów klika ode mnie…dla Ciebie.

Powolutku zbliżam się już do końca. Wiesz, że w tekście mogę napisać praktycznie wszystko. Mogę zwiększyć listę korzyści płynących z ukończenia tego kursu przynajmniej dwukrotnie. Wiem jednak, że jakość i wpływ tego kursu, dla wielu już ludzi jest wręcz nie do opisania. Tego trzeba doświadczyć. Nie musisz od razu wiedzieć czym jest intuicja. Nie potrzebujesz wiedzieć jak malować ani wykazywać się niezwykłym talentem artystycznym. Poczuj to! Daj sobie szanse, a przede wszystkim czas na to, aby porzucić wszystkie negatywne przekonania, jakie miałeś na ten temat dotychczas. Nawet, jeśli uważasz, że w kwestii malowania wiesz już wszystko, dołącz, aby spojrzeć na sztukę z innej perspektywy. Jestem pewna, że odkryjesz ją na nowo!

Zatem jeśli chcesz, już dzisiaj rozpocząć przygodę z malowaniem intuicyjnym, to przejdź do sklepu na mojej stronie i dołącz do tego wyzwania! Już nie mogę się doczekać naszego spotkania.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania na temat kursu online “Chodź namaluj Swój świat”, napisz do mnie. Z przyjemnością odpowiem: joanna@radosnadusza.pl

Oraz "Spokój" Joanna Ratajczyk